120 watt Güneş Paneli Ölçüleri – Ebatları Fiyat Nedir?

Güneş paneli ölçüleri panel verimliliği arttıkça düşmektedir. Muhtemelen bu yazı yazıldıktan 5-10 yıl içinde aşağıdaki 20 watt güneş paneli ölçüleri küçülmüş olacaktır. Artan teknoloji ile birlikte daha az alandan daha fazla güneş enerjisi verimliliği sağlanmaktadır. Nanoteknoloji ile üretilen güneş panelleri hem fiyat olarak zamanla düşmekte hemde verimlilik olarak artmaktadır.

20w güneş paneli boyutları markaya göre değişmektedir. Ayrıca 20 watt panelin türüne göre de ölçüleri değişebilir. 20 watt bir polikristal ile 20 watt monokristal panelin ölçleri farklı olabilmektedir. Markaya ve türe göre ölçüler değişse de birbirine yakın ölçüler olmaktadır. Aşağıda 20 watt panel için ortalama ölçüleri aşağıda listelenmektedir.

Bu ürünü https://www.solarkutu.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.
mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

  • Ölçüler: 700*990*30mm
    Ebatlar (cm): 70x99x3cm
    Ağırlık (kg): 9.5KG
    Ağırlık (gram): 9500 gram

20 watt solar panelin milimetre, santimetre cinsinden verileri yukarıda listelenmiştir. 20 watt solar panel ağırlı da aynı şekilde kilogram ve gram cinsinden gösterilmiştir. 20 watt güneş paneli voltajı genelde 20 veya 24 volt olmakla beraber akımı ise o anki güneşe göre değişmektedir.

Güneş panelleri gücü arttıkça boyutu ve ağırlığı da orantılı olarak artmaktadır. Doğal olarak 20 watt bir güneş paneli 140 watt bir güneş panelinden daha hafif ve daha küçüktür. Güneş panellerinde kullanılan solar hücrelerin ağırlığı az olsa dahi panel üzerinde kullanılan koruma camı ve çerçevede kullanılan metal aksamlar ağırlığı artırmaktadır. 20 watt bir güneş paneli ağırlığının çoğu cam ve metal korumalardan oluşmaktadır. 20 watt solar panellerin ebatlarını belirleyen en önemli faktör ise solar hücrelerin boyutlarıdır.

anahtar kelimeler: yirmi watt güneş paneli, boyut, ölçü, ebat, ağırlık, kütle, hacim, kalınlık, yer kaplama, alan, dikdörtgen, 20 watt, 20 vat, verimlilik, 20 watt fotovolataik panel, 20 w pv panel elektrik

Paylaş: