50 watt Güneş Paneli Ölçüleri – Ebatları Fiyat

Güneş paneli ölçüleri panel verimliliği arttıkça düşmektedir. Muhtemelen bu yazı yazıldıktan 5-10 yıl içinde aşağıdaki 50 watt güneş paneli ölçüleri küçülmüş olacaktır. Artan teknoloji ile birlikte daha az alandan daha fazla güneş enerjisi verimliliği sağlanmaktadır. Nanoteknoloji ile üretilen güneş panelleri hem fiyat olarak zamanla düşmekte hemde verimlilik olarak artmaktadır.

50w güneş paneli boyutları markaya göre değişmektedir. Ayrıca 50 watt panelin türüne göre de ölçüleri değişebilir. 50 watt bir polikristal ile 50 watt monokristal panelin ölçleri farklı olabilmektedir. Markaya ve türe göre ölçüler değişse de birbirine yakın ölçüler olmaktadır. Aşağıda 50 watt panel için ortalama ölçüleri aşağıda listelenmektedir.

  • Ölçüler: 660x540x25mm
  • Ebatlar (cm): 66x54x2.5cm
  • Ağırlık (kg): 4KG
  • Ağırlık (gram): 4000 gram

50 watt solar panelin milimetre, santimetre cinsinden verileri yukarıda listelenmiştir. 50 watt solar panel ağırlı da aynı şekilde kilogram ve gram cinsinden gösterilmiştir. 50 watt güneş paneli voltajı genelde 20 veya 24 volt olmakla beraber akımı ise o anki güneşe göre değişmektedir.

50 watt güneş panelinin güncel fiyatı için güneş paneli ürün kategorimizi inceleyebilirsiniz. Güneş panelleri çeşitlerimizi incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz. https://uslusmart.com/urun-kategori/gunes-paneli/solar-paneller/

Güneş panelleri gücü arttıkça boyutu ve ağırlığı da orantılı olarak artmaktadır. Doğal olarak 50 watt bir güneş paneli 40 watt bir güneş panelinden daha hafif ve daha küçüktür. Güneş panellerinde kullanılan solar hücrelerin ağırlığı az olsa dahi panel üzerinde kullanılan koruma camı ve çerçevede kullanılan metal aksamlar ağırlığı artırmaktadır. 50 watt bir güneş paneli ağırlığının çoğu cam ve metal korumalardan oluşmaktadır. 50 watt solar panellerin ebatlarını belirleyen en önemli faktör ise solar hücrelerin boyutlarıdır.

50 watt solar panel ile ilgili teknik bilgi almak için online destek hattımızdan veya iletişim sayfasındaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

anahtar kelimeler: elli watt güneş paneli, boyut, ölçü, ebat, ağırlık, kütle, hacim, kalınlık, yer kaplama, alan, dikdörtgen, 50 watt, 50 vat, verimlilik, 50 watt fotovolataik panel, 50 w pv panel elektrik

Paylaş:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir