6000 Btu Klima Kaç Watt? Kaç kw?

Klimaların tükettiği güçler herzaman aynı değildir. Klimalar kullanıldığı alanın metrekaresine, klima kapasitesine ve ortamın sıcaklığına göre farklı güçler tüketir. Örneğin çok sıcak bir havada 6000 btu klima ile geniş bir ortam soğutmaya çalışıyorsanız klimanın tüketeceği elektrik yüksek olacaktır.

6000btu klima ortalama olarak 0.55kw yani 550 watt elektrik tüketmektedir. Bu tüketilen ortalama elektrik yukarda saydığımız şartlara göre değişebilir. Çok geniş ve sıcak bir odayı soğutmaya çalışıyorsanız ortalama tüketim 1.1kw yani 1100 watt a kadar çıkabilir. Aylık toplam elektrik maliyeti günde 7 saat kullanılan bir 6000btu klima için 65TL olacaktır.

6000 btu Klimanızın hem ne kadar güç tükettiğini ölçmek hemde cep telefonunuzdan çalıştırıp durdurmak için Uslu akıllı prizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca 6000 BTU klimanızı uzaktan çalıştırmanın yanı sıra sıcaklığını artırıp azaltmak, fanları kısıp açmak veya kumanda ile yaptığınız tüm fonksiyonları cep telefonunuz üzerinden yapabilmek isterseniz IR klima kontrol cihazını inceleyebilirsiniz. Daha fazla teknik bilgi almak için iletişim sayfasından veya canlı destek hattından bize ulaşabilirsiniz.

6000 BTU olan Tüm Klima Markaları Aynı Elektriği mi Tüketir?

Tabiki klimanın markasına göre bazı özellikler değişmektedir. Tüm 6000 btu klima markaları aynı elektriği tüketmez. Fakat 6000 btu klimalar markaları farklı olsa bile çok yakın miktarlarda elektrik tüketecektir. Enerji tasarrufu için özel olarak üretilmiş klimalar az da olsa diğer klimalara göre daha az enerji tüketir.

Temizliği yapılmayan klimaların ve sürekli olarak insanları doğru üfleme yaptırılan klimaların insan sağlığını tehlikeye atabileceğini unutmamak gerekir. 6000 btu klimanızı uzaktan çalıştırmak için akıllı ev cihazlarımızı incelemenizi önermekteyiz.

Klimalar yaz aylarında soğutma ve kış aylarında ısıtma için kullanılmaktadır. 6000 btu bir klima yazın en sıcak zamanlarında veya kışın en soğuk zamanlarında fazla elektrik tüketecektir. Elektrik tüketimi klimaların btu oranlarına göre değişse de en önemli etken kullanım şeklidir. 6000 btu klimanızın güç tüketimini azaltmak için sürekli çalıştır durdur yapmak yerine mümkün olduğu kadar sabit ısıda çalıştırmanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız 6000 btu klima hangi marka olursa olsun bakımları düzgün yapılmayan, filtresi kirlenmiş, gaz miktarı azalmış bir klima verimsiz çalışacaktır. Altı bin btu

12000 btu klima kaç watt tüketir?

18000 btu klima kaç watt tüketir?

9000 btu klima kaç watt tüketir?

diğer yazılarımız için linklere tıklayabilirsiniz.

Paylaş: