7000 BTU Klima Kaç Metrekare Soğutur?

Gerekli matematik formül ile hesapladığımızda 7000 Btu klimayı maksimum 15.4 m² büyüklüğündeki alanlarda kullanabileceğimizi buluyoruz. Sonuç olarak yaklaşık 16 metrekareye kadar olan alanlarda 7000 Btu gücünde klima kullanmamız yeterli olacaktır. 16 m² den daha büyük alanlar için daha büyük Btu oranına sahip bir klima seçmemiz gerekir.

Klima seçimi yaparken kullanacağımız alana göre seçim yapmamız gerekmektedir. Kullanacağımız oda veya alan için seçtiğimiz klima düşük güçte olursa odayı yeterli düzeyde soğutamaz. Aynı şekilde alan için seçtiğimiz klima gerekenden büyük olursa ilk maliyetimiz ve kullanım maliyetimiz fazla olacaktır. O yüzden klimayı satın almadan önce hangi güçte bir klima alacağınızı bilmek size avantaj sağlayacaktır.

Wifi akıllı klima yönetim cihazının nasıl kurulduğu ve kullanıldığı ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Sadece 7000btu klimanızı çalıştırmakla kalmayan IR akıllı cihaz ile tv veya kumanda ile çalışan herhangi bir cihazı çalıştırabilirsiniz. Teknik bilgi almak için canlı destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hangi güçteki klima ne kadar metrekare odayı soğutur veya ısıtır diye merak edenler için aşağıdaki formül kullanılabilir. BTU güçleri klimaların soğutma kapasitesini vermektedir. Klimalar BTU gücü arttıkça soğutma kapasitesi arttığı gibi elektrik tüketimi de artar. A+ olan 7000btu klima türleri güç tüketimi bakımından daha ekonomiktir.

Klimanızı akıllı klima kontrol cihazı ile cep telefonunuzdan çalıştırmak için Wifi klima kontrol cihazı ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Uslu wifi klima kontrol cihazı hemen her marka ve güçteki klimalar ile uyumludur. Çok hızlı bir şekilde kurulumunu yaparak siz evde olmasanız bile evdeki 7000 BTU klimanızı çalıştırıp durdurabilir veya sıcaklığını değiştirebilirsiniz.

(m²=BTU×2,2/1000) 

Yukardaki formülde BTU yazan kısma klimanızın BTU gücünü yazarak normal bir kullanımda ne kadar bir alanı soğuttuğunu öğrenebilirsiniz.

anahtar kelimeler: 6000 btu klima metrekare, oda, bina, soğutma, ısıtma, altı bin btu, klima soğutma gücü, klimalar için metrekare hesabı, metrekare formulü, klimalar, hangi klima seçmeli, klima hesaplama. Klimalarda metrekare, güç tüketimi, soğuturmu, ısıtır mı, m2

Paylaş: