80 watt Güneş Paneli Ölçüleri – Ebatları Fiyat Nedir?

Güneş paneli ölçüleri panel verimliliği arttıkça düşmektedir. Muhtemelen bu yazı yazıldıktan 5-10 yıl içinde aşağıdaki 80 watt güneş paneli ölçüleri küçülmüş olacaktır. Artan teknoloji ile birlikte daha az alandan daha fazla güneş enerjisi verimliliği sağlanmaktadır. Nanoteknoloji ile üretilen güneş panelleri hem fiyat olarak zamanla düşmekte hemde verimlilik olarak artmaktadır.

80w güneş paneli boyutları markaya göre değişmektedir. Ayrıca 80 watt panelin türüne göre de ölçüleri değişebilir. 80 watt bir polikristal ile 80 watt monokristal panelin ölçleri farklı olabilmektedir. Markaya ve türe göre ölçüler değişse de birbirine yakın ölçüler olmaktadır. Aşağıda 80 watt panel için ortalama ölçüleri aşağıda listelenmektedir.

Bu ürünü https://www.solarkutu.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.
mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

  • Ölçüler: 670*780*25 mm
  • Ebatlar (cm): 67x78x2.5cm
  • Ağırlık (kg): 7KG
  • Ağırlık (gram): 7000 gram

80 watt solar panelin milimetre, santimetre cinsinden verileri yukarıda listelenmiştir. 80 watt solar panel ağırlı da aynı şekilde kilogram ve gram cinsinden gösterilmiştir. 80 watt güneş paneli voltajı genelde 20 veya 24 volt olmakla beraber akımı ise o anki güneşe göre değişmektedir.

Güneş panelleri gücü arttıkça boyutu ve ağırlığı da orantılı olarak artmaktadır. Doğal olarak 80 watt bir güneş paneli 140 watt bir güneş panelinden daha hafif ve daha küçüktür. Güneş panellerinde kullanılan solar hücrelerin ağırlığı az olsa dahi panel üzerinde kullanılan koruma camı ve çerçevede kullanılan metal aksamlar ağırlığı artırmaktadır. 80 watt bir güneş paneli ağırlığının çoğu cam ve metal korumalardan oluşmaktadır. 80 watt solar panellerin ebatlarını belirleyen en önemli faktör ise solar hücrelerin boyutlarıdır.

anahtar kelimeler: seksen watt güneş paneli, boyut, ölçü, ebat, ağırlık, kütle, hacim, kalınlık, yer kaplama, alan, dikdörtgen, 80 watt, 80 vat, verimlilik, 80 watt fotovolataik panel, 80 w pv panel elektrik

Paylaş: