Akıllı Çamaşır Makinesi Nedir? Nasıl Çalışır?

Günümüzde teknoloji geliştikçe cep telefonu ve bilgisayarlarımız üzerinden tüm hayatımızı yönetebilir hale gelmekteyiz. Teknolojinin gelecekte bize sağlayacağı en büyük kolaylıklardan birisi de akıllı evler olacaktır. Nesnelerin interneti denilen bu yeni sistemler ile çamaşır makineniz, buzdolabınız hatta evinizdeki bir ampüle kadar her cihaz internete bağlı olacak ve tüm eviniz avucunuz içinde yönetilebilecektir.

Akıllı çamaşır makinesi cep telefonu ve internet üzerinden yönetilebilen çamaşır makinesi demektir. Akıllı çamaşır makinasına sahip olduğunuz zaman siz evde yokken dahi cep telefonunuz ile uzaktan çamaşır makinesinin çalışmasını veya durmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin gece içini doldurduğunuz çamaşır makinesini işe gittiğinizde telefon uygulamasından çalıştırırsınız ve işten eve döndüğünüzde çamaşırlarınız yıkanmış olur.

Çamaşır makinesi üzerindeki sıcaklık, çamaşır türü gibi ayarları telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz. Telefon uygulamasından belirli günlerde veya saatlerde çalışmasını ve durmasını ayarlayarak istediğiniz zaman otomatik olarak yönetebilirsiniz. Örneğin siz uyuduktan sonra çamaşır makinenizin çalışmasını istiyorsanız cep telefonu uygulamasından zamanı gece 2 ye ayarlarsınız ve siz uyurken çamaşır makineniz otomatik çalışır. Bazı markalar yeni nesil ürettikleri çamaşır makinesini akıllı çamaşır makinesi olarak üretiyor olsada akıllı olmayanlara göre fiyat farkı çok yüksek olmaktadır.

Akıllı Priz Sayesinde Çamaşır Makinenizi Akıllandırın

Uslu smart akıllı priz ile çamaşır makineniz eski dahi olsa onu akıllandırabilirsiniz. Akıllı prizi çamaşır makinenizin bağlı olduğu prize takarak 5 dakika içinde çamaşır makinenizi akıllı hale getirebilirsiniz. Türkçe android ve ios uygulaması ile evde olmasanız da çamaşır makinenizi çalıştırabilirsiniz. Zaman ayarı yaparak hangi günlerde ve saatte otomatik çalışacağını belirleyebilirsiniz.

Güç tüketimi gösterme özelliği ile tüm elektrikli cihazlarınızın güç tüketimini ölçebilirsiniz. Aylık grafik halinde elektrik tüketim değerlerini görebilirsiniz. Cep telefonu olmadan kullanmak için üzerindeki butonu kulllanbilirsiniz. Ücretsiz teknik destek ve 2 yıl garantili bir üründür. Akıllı prizin yanı sıra klima kontrol, akıllı ampül gibi tüm USLU marka cihazlarınızı tek bir uygulama ile yönetebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve teknik destek için iletişim sayfasından veya sohbet butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Anahtar kelimeller: bosh, arçelik, vestel, siemens, smart home, akıllı çamaşır makinası, uzaktan kontrol, internetten kontrol, elektrik.

Paylaş: