Akıllı Röle Nedir? Nasıl Çalışır?

İnternete bağlanma özelliği olmayan tüm elektrikle çalışan elektrikli aletlerinizi, akıllı röle sayesinde cep telefonunuzdan yönetebilirsiniz. İnternet üzerinden yönetildiği için başka şehirde olsanız dahi akıllı röleye bağlı olan bulaşık makinası, klima, sulama sistemi, fırın gibi elektrikli cihazlarınızı uzaktan çalıştırıp durdurabilirsiniz…


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı ev cihazları hayatımıza girmeye başladı.
Akıllı röle ile ısıtıcı, çamaşır makinası gibi cihazları siz evde değilken bile internetten çalıştırıp durdurabilirsiniz. Bazı elektrikli alet ve beyaz eşyalarda internetten kontrol özelliği üreticiler tarafından eklense de tüm marka modellerde bu özellik yer almamaktadır.

Wifi Röle özellikleri

Bir çok farklı markanın farklı özelliklerde akıllı röleleri vardır. Bu rölelerin birçoğu wifi özelliğine sahiptir az bir kısmı ise bluethooth veya diğer haberleşme özelliği vardır. Akıllı evler için en pratik ve kullanışlı olanı wifi akıllı rölelerdir. Yine aynı şekilde çoğu akıllı röle zaman ayarlı ve gün-saat planlamalı olarak da açıp kapama özelliğine sahiptir. Akıllı rölelerin hemen hepsinin bir android-ios uygulaması vardır ve bu uygulama ile röle yönetilebilmektedir.

Bu saydığımız özelliklerinin çoğuna sahip olan uslu akıllı röle satın almak için linke tıklayabilirsiniz. Hem anroid-ios uygulaması ile uzaktan açılıp kapatılabilen röle pratik kullanımı ve küçük ebatları ile her türü kullanıma uygundur. İnelemek veya satın almak için aşağıdaki resme veya sepete ekleye tıklayabilirsiniz.

akıllı röle wifi, akıllı röle fiyatları, akıllı röle akıllı ev röleleri edimax akıllı röle enerjisa akıllıröle en iyi akıllı röleakıllı

Paylaş: