Arçelik Akıllı Ev Asistanı Nedir? (Hoparlör)

Türkiye’de ilk kez akıllı ev asistanı Arçelik firması üretti. Gelişmiş ülkeler tarafından üretilen Google home, Amazon Alexa, Apple Homepod, Xaomi Asistan ve benzeri akıllı ev asistanlarına karşılık artık yerli tasarım bir akıllı ev hoparlörümüz var. Akıllı Ev Smart Home Nedir?

Asista Rakiplerine Göre Nasıl?

Diğer markların şuan Türkçe desteği bulunmuyor. Bu sebepten dolayı Arçelik’in ürettiği asistan bir adım önde başlıyor. Fakat buna rağmen inceleme videolarda Arçelik’in akıllı ev asistanı (ASİSTA) rakiplerine göre cevaplarda yavaş ve bazen yetersiz görünüyor. Yazılım ve donanım güncellemeriyle aşılabilecek olan bu eksiklikler giderilecektir. Fiyat olarak rakipleri ile hemen hemen aynı fiyat olan akıllı asistan rakiplerinde bulunan “mini” modeller gibi daha uygun fiyatlı çözümü şuan için sunmuyor..

Yapay Zekalı Akıllı Ev Asistanları

Akıllı ev asistanları şuan için tam anlamıyla yapay zeka ile çalışmasa dahi ilerde tam olarak yapay zeka ile çalışacak ve daha hızlı gelişecektir. Yapay zekanın tam anlamıyla kullanılmasıyla hem Arçelik hemde yabancı markalar, kullanıcıların söylediklerini hem çok hızlı anlayacak hemde çok mantıklı cevaplar verecektir. Yapay zekanın böyle teknolojilerde kullanılması kaçınılmazdır. Bunun sebebi ise kullanıcıya göre verilecek yanıtların değişecek olmasıdır. Örneğin akıllı asistan yemek önerisinde bulunurken şeker hastası birine baklava önermesi mantıksız olacaktır. Bunun yanında yapay zekaya sahip bir akıllı ev asistanı şeker hastası birine tatlı yerine başka yiyecek veya şeker oranı çok düşük olan diyabetik baklavayı önerecektir.

Bunların yanında asistanların farklı dil ve şiveleri hatta bay, bayan, yetişken ve çocuk gibi ayrı ses tonuna sahip kullanıcıları anlaması için yapay zeka daha yararlı olacaktır. Ev sahibinin sesini tanıması güvenlik açısından da önemli olacaktır. Şuan için basmakalıp cevaplardan öteye gidemeyen akıllı ev asistanı ilerde akıl almaz şekilde gelişecek ve LOVE (AŞK) filminde olduğu gibi gerçek bir insandan farksız olacaktır. Evimizde bizden daha zeki biriyle yaşama fikri şuan ilginç gibi gelsede ilerde bazı zamanlar korkutucu olacak gibi.

Akılı ev asistanları ile uyumlu wifi özelliğine sahip akıllı wifi priz, akıllı wifi akıllı ampül gibi ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

etiketler: arçelik asistan reklamı arçelik asistan papağan arçelik asistan ekşi arçelik asistan fiyatları arçelik asistan reklamları arçelik ev asistanı fiyatı arçelik sesli asistan arçelik proje asistanı arçelik akıllı asistan arçelik ev asistanı arçelik asistanı ne kadar arçelik asistanım arçelik akıllı ev asistanı arçelik akıllı ev asistanı fiyat arçelik kişisel asistan arçelik akıllı asistan nedirPaylaş: