Bulaşık Makinesi Ne Kadar Elektrik Tüketir? Kaç Watt? Kw Ölçümü

Bulaşık makinesi gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir bulaşık makinasında daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de bulaşık makinesinin çekeceği akım-güç miktarı değişebilmektedir.

Bulaşık makinesi günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre genelde 1000 ile 2500 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine bulaşık makinasının boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir? A+ olan bulaşık makinaları diğerlerine göre daha az enerji tüketmektedir.

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde çoğu zaman ne kadar elektrik tükettiği watt olarak yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji yazabilmektedir. Elektrikle çalışan cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

uslu smart telefon uygulaması

Uslu smart wifi akıllı priz bulaşık makinesi veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz bulaşık makinesinin belirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz bulaşık makinasının uzaktan çalıştırılmasına da imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz akıllı uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile bulaşık makinanızın çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model bulaşık makinesiyle uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerinde bulaşık makinasının çalışıp durmasını sağlayabilir. Böylece siz eve gelmeden bulaşıklarınız yıkanmış olur.

Dağ, bahçe, kamp gibi ortamlarda bulaşık makinesi kullanmak istiyorsanız solar panel ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Elektriğin olmadığı yerlerde güneş paneli ile bulaşık makinanıza güç sağlayabilirsiniz. Bizden ücretsiz teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler: bulaşık makinesi güç tüketimi, bulaşık makinası kaç tl elektrik, bulaşık makinesinin akım miktarı, bulaşık makinesinin kw, bulaşık makinesi güneş paneli, bulaşık makinasının watt miktarı, bulaşık makinesi beygir, kava

Paylaş: