Bulaşık Makinesi Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)

Bir bulaşık makinesini uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak
bulaşık makinesini çalıştırabilirsiniz.

Bulaşık makinesini akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında
bulaşık makinesini açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki
bulaşık makinesini çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak
bulaşık makinesini çalıştırmak da mümkün. Bulaşık makinesini internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda bulaşık makinesi gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak bulaşık makinesini gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli
bulaşık makinesini belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında bulaşık makinesi otomatik olarak kapanabilir. Bulaşık makinesi gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Paylaş: