Buzdolabı Ne Kadar Elektrik Tüketir? Watt – kW Ölçümü

Bir buzdolabı günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre 500 ile 1000 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine buzdolabının boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir?

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde genelde ne kadar elektrik tükettiği yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji miktarları dahi yazabilmektedir. Elektrikli cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

Buzdolabı gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir buzdolabında daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de buzdolabının çekeceği akım miktarı değişebilmektedir.

Uslu smart wifi akıllı priz buzdolabı veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz buzdolabının belirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz buzdolabının uzaktan kontrolüne de imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile buzdolabınızın çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model buz dolabıyla uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerinde buzdolabının çalışıp durmasını sağlayabilir.

Etiketler: buzdolabı güç tüketimi, buzdolabı kaç tl elektrik, buzdolabı akım miktarı, buzdolabı kw, buzdolabı güneş paneli, buzdolabı watt miktarı

Paylaş: