Buzdolabı Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)

Bir buzdolabını uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak buzdolabını çalıştırabilirsiniz.

Buzdlabını akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında buzdolabını açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki buzdolabını çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak buzdolabını çalıştırmak da mümkün. Buzdolabını internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda buzdolabı gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz eve gelmeden evinizi soğutabilir veya ısıtabilirsiniz.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak buzdolabı gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli
buzdolabının belirli bir güç tüketimini geçmesini de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında buzdolabı otomatik olarak kapanabilir. Buzdolabı gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Paylaş: