Çamaşır Makinesi Ne Kadar Elektrik Tüketir? Kaç Watt? Kw Ölçümü

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde çoğu zaman ne kadar elektrik tükettiği watt olarak yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji yazabilmektedir. Elektrikle çalışan cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

Çamaşır makinesi günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre genelde 800 ile 1800 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine çamaşır makinasının boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir? A+ olan çamaşır makinaları diğerlerine göre daha az enerji tüketmektedir.

Çamaşır makinesi gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir çamaşır makinasında daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de çamaşır makinesinin çekeceği akım-güç miktarı değişebilmektedir.

uslu smart telefon uygulaması

Uslu smart wifi akıllı priz çamaşır makinesi veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz çamaşır makinesinin belirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz çamaşır makinasının uzaktan çalıştırılmasına da imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz akıllı uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile çamaşır makinanızın çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model çamaşır makinesiyle uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerindeçamaşır makinasının çalışıp durmasını sağlayabilir.

Dağ, bahçe, kamp gibi ortamlarda çamaşır makinesi kullanmak istiyorsanız solar panel ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Elektriğin olmadığı yerlerde güneş paneli ile çamaşır makinanıza güç sağlayabilirsiniz. Bizden ücretsiz teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler: çamaşır makinesi güç tüketimi, çamaşır makinası kaç tl elektrik, çamaşır makinesinin akım miktarı, çamaşır makinesinin kw, çamaşır makinesi güneş paneli, çamaşır makinasının watt miktarı, çamaşır makinesi beygir, kava

Paylaş: