Çamaşır Makinesi Uzaktan Kontrol (İnternetten)

Bir çamaşır makinesini uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak
çamaşır makinesini çalıştırabilirsiniz.

Çamaşır makinesini akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında
çamaşır makinesini açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İstanbul’daki
çamaşır makinesini çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak
çamaşır makinesini çalıştırmak da mümkün. Çamaşır makinesini internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak çamaşır makinesini gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli
çamaşır makinesini belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında çamaşır makinesi otomatik olarak kapanabilir. Çamaşır makinesi gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Cep telefonu uygulamsı ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda çamaşır makinesi gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş: