Derin Dondurucu Ne Kadar Elektrik Tüketir? Watt – kW Ölçümü

Bir derin dondurucu günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre 500 ile 1000 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine derin dondurucunun boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir?

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde genelde ne kadar elektrik tükettiği yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji miktarları dahi yazabilmektedir. Elektrikli cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

Derin dondurucunun gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir derin dondurucuda daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de derin dondurucunun çekeceği akım miktarı değişebilmektedir.

Uslu smart wifi akıllı priz derin donrucu veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz derin donrucununbelirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz derin dondurucunun uzaktan kontrolüne de imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile derin dondurucunuzun çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model derin dondurucuyla uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerinde derin dondurucunun çalışıp durmasını sağlayabilir.

Dağ, bahçe, kamp gibi ortamlarda derin dondurucu kullanmak istiyorsanız solar panel ürünlerimizi inceleyebilir veya bizden ücretsiz teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler: derin dondurucu güç tüketimi, derin dondurucu kaç tl elektrik, derin dondurucunun akım miktarı, derin dondurucunun kw, derin dondurucu güneş paneli, derin dondurucunun watt miktarı

Paylaş: