Elektrikli Fırın Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)

Elektrikli bir fırını uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak elektrikli fırını çalıştırabilirsiniz.

Elektrikli fırını akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında elektrikli fırını açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İstanbul’daki elektrikli fırınınızı çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak fırını çalıştırmak da mümkün. Fırını internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak elektrikli fırın gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli fırının belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında elektrikli fırın otomatik olarak kapanabilir. Elektrikli fırın gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Cep telefonu uygulamsı ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda elektrikli fırın gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş: