Elektrikli Soba – Ufo Uzaktan Çalıştırma

Bir elektrikli sbayı uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak
elektrikli ısıtıcınızı çalıştırabilirsiniz.

Ufoyu akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında
sobayı açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki
sobayı çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak
sobayı çalıştırmak da mümkün. Sobayı internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak ısıtıcıgibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli
ısıtıcın belirli bir güç tüketimini geçmesini de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında soba otomatik olarak kapanabilir. Isıtıcı gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda ısıtıcıgibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz eve gelmeden evinizi soğutabilir veya ısıtabilirsiniz.

Paylaş: