Elektrikli Süpürge Ne Kadar Elektrik Tüketir? Kaç Watt? Kw Ölçümü

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde çoğu zaman ne kadar elektrik tükettiği watt olarak yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji yazabilmektedir. Elektrikle çalışan cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

Elektrikli süpürge günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre genelde 1400 ile 1800 watt arası değişmektedir. Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine elektrikli süpürgenin boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir? A+ olan elektrikli süpürgeler diğerlerine göre daha az enerji tüketmektedir.

Elektrikli süpürge gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir elektrikli süpürgede daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de elektrikli süpürgenin çekeceği akım-güç miktarı değişebilmektedir.

uslu smart telefon uygulaması

Uslu smart wifi akıllı priz elektrikli süpürge veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz elektrikli süpürgenin belirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz elektrikli süpürgenin uzaktan çalıştırılmasına da imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz akıllı uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile elektrikli süpürgenizin çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model elektrikli süpürgeyle uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerinde elektrikli süpürgenin çalışıp durmasını sağlayabilir.

Etiketler: elektrikli süpürge güç tüketimi, elektrikli süpürge kaç tl elektrik, elektrikli süpürgenin akım miktarı, elektrikli süpürgenin kw, elektrikli süpürge güneş paneli, elektrikli süpürgenin watt miktarı, elektrikli süpürge beygir, kava, elektrik süpürgesi

Paylaş: