Google Asistanı, Yapay Zekasıyla Android Mesajlarına Geliyor

Google arama devinin dijital yardımcı yazılımı (Asistan), gelişmekte olan pazarlardaki özellikli telefonlar için sesle yazma özelliğini de ortaya koyuyor. Google, metin mesajlarınıza daha fazla yapay zeka eklemek istiyor.

Google, ev asistanını Android telefonlarındaki Mesajlar uygulamasına getirdiğini duyurdu. Google’ın Alexa’sı ve Apple’ın Siri’sine benzeyen dijital yardımcısı, sabah haber manşetlerini okuyabilir, bir uçuşu kontrol etmenize veya koridorunuzdaki ışıkları kapatmanıza yardımcı olabilir.

Google Asistan

Bununla birlikte, Mesajlar uygulamasında odak, üç alanda konuşmalarınıza daha fazla içerik ekleyecek : filmler, restoranlar ve hava durumu. Örneğin, bir arkadaşınızla sohbet ediyorsanız ve San Francisco’daki restoran Halu’dan bahsediyorsanız, Asistan arkadaşınıza restoran hakkında daha fazla bilgi içeren bir kart göndermenizi önerebilir. Öneri, sohbet uygulamasında klavyenin üzerinde açılan otomatik Akıllı Yanıtların yanında görünecektir.

Google’ın Asistanlık vizyonu geçen yıl boyunca kesinlikle iddialı bir hale geldi. Mayıs ayında, şirket, son derece insan sesine benzeyen bir sesle konuşarak yazılımın sizin adınıza restoranttan randevu almasını sağlayan Duplex adlı bir özelliği duyurdu. Geçen ay, Google Asistan için farklı dilleri konuşan iki kişi için gerçek zamanlı tercümanlık yapan bir Tercüman modu başlattı. Bu yenilikler sonucunda Google’ın akıllı evler, akıllı asistanlar ve yapay zeka alanına yöneleceğini görebiliyoruz.

Kaynak: https://www.cnet.com/news/google-assistant-is-coming-to-android-messages-to-infuse-ai-into-your-chats/

google home nedir google home indir google home api google home apps google home bilgisayar

Paylaş: