Google Home Assistant Nedir? Akıllı Hoparlör

Google’ın akıllı evler için ürettiği sesli komutlara göre belirli görevleri yerine getiren yapay zekaya sahip bir akıllı hoparlördür. Yapay zeka hayatımızdaki yerini artırmaya devam ediyor. Yıllardır Google’ın zaten arama motorları alt yapısında yapay zekayı kullandığı biliniyordu. Kullanıcılar farketmese de onlara arama yaptıklarında en doğru sonucu göstermek için çok akıllıca hazırlanmış bir yazılım gerekiyor. Ve bu yazılım ise yapay zeka olmadan çok etkili olmayacaktır.

Şimdi ise Google akıllı ev asistanı olan akıllı hoparlöründe yapay zeka kullanarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamayı hedefliyor. Google asistan size sadece hoparlörden istediğiniz şarkıyı açmakla kalmayacak buzdolabında azalan yiyecekleri önceden tespit edip sizin için sipariş verecek. Sabah dışarı çıkmadan önce hava yağmurlu ise size şemsiye almanız için sizi uyaracak. Bunun gibi daha binlerce yardımcı (asistan) özelliği sayesinde akıllı hoparlörler hayatı kolaylaştıracak.

Arçelik akıllı ev asistanı Nedir?

Apple, google, xaomi gibi yabancı meşhur teknoloji firmalarının yanısıra yerli şirket olan Arçelik’de bu sektöre adım attı ve kendi akıllı asistanını üretti. Reklamlarda papağan ile konuşmasına şahit olduğumuz hoparlör Türkçe desteği ile bir adım önde görünüyor.

Akıllı ev ürünlerimiz google asistan gibi ürünler ile tamamen uyumludur. Ürünlerimizi görmek için anasayfayı ziyaret ediniz.

Etiketler: Google akıllı ev, google sesli komut, google asistan, google asistanı google asistan aç google asistan türkçe google asistan nasıl açılır google asistan indir google asistan apk google asistan türkçe beta google asistan beta google asistan türkiye google asistan launcher google asistan nedir google asistan türkçe apk google asistan go google asistan türkçe desteği google asistan nasıl etkinleştirilir google asistanı aç google asistan türkçe yapma google asistan kapatma google assistant go apk google asistan komutları google asistan launcher apk google asistan ios google asistan nasıl kullanılır google assistant beta apk google assistant play store google asistan özellikleri google asistan türkçe komutlar google asistan ayarları google asistan ne zaman türkçe olacak google asistan aktif etme google asistan türkçe ne zaman google asistan ne zaman gelecek google asistan etkinleştirme google asistan ullanımı google asistan ne zaman türkiye’ye gelecek google asistan türkçe kullanma google asistan ekşi

Paylaş: