Güneş Paneli ile Klima Çalıştırma – Solar Panel

Detaylı Bilgi için https://www.solarkutu.com/ sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Detaylı Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

Klima ne kadar güç tüketir? Klimanın tüketeceği güce uygun solar panel seçerken güneşin günün yarısında (yaklaşık olarak 10 saat) solar paneli şarj edeceği göz önünde bulundurularak, klimanın anlık tüketim değerinin (watt olarak) en az iki katı bir değerde solar panel seçilmelidir. Kış aylarında güneşlenme süresi daha az olacağı için bu değer daha da artırabilir.

Güneş paneli ile evinizi soğutmak ve ısıtmak mümkündür. Güneş paneli ile klima çalıştırabilmek için öncelikle klimanın gücüne uygun watt değerinde solar panel seçilmelidir. İkinci olarak klimayı istenilen süre boyunca (örneğin günde 24 saat) çalıştırabilecek kapasitede solar panel ile beslenecek akü seçilmelidir. Üçüncü olarak güneş panelinin aküyü şarj edebilmesi için bir solar panel akü şarj cihazı gerekmektedir. Son olarak ise ev elektriği 220 Volt AC çıkış veren bir inverter (invertör) gerekmektedir.

SOLAR KUTU

Klima elektriğini güneşten karşılamak için solar paneli, akü, şarj cihazı ve inverteri ayrı ayrı almak yerine SOLAR KUTU alarak tüm sisteme tek bir kutuda sahip olup maliyeti düşürebilirsiniz. Aynı zamanda solar kutu sayesinde kolayca kurulum yaparak teknik konuda hata yapma ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

solar kutu sistem

Klima gibi bazı cihazların 24 saat çalışması istenebilir bu yüzden seçilecek solar panel sistemin gücü yüksek olmalıdır. Bunun yerine klimanın sadece bir kaç saat çalışması isteniyorsa solar sistemin gücü klimanın anlık tükettiği güçten daha düşük seçilebilir. Solar panel gücü arttıkça seçilmesi gerekecek solar panel şarj cihazı, inverter ve akününde aynı oranda güçleri artabilir. Bu güç artışları maliyete de yansıyacağı için bu seçimi yaparken dikkat etmek gerekmektedir.

Dağda, bahçe evinde, kampta, tarlada veya kırsal yerlerde elektriğe ulaşma imkanınızın olmadığı yerlerde en iyi çözüm güneş paneli olacaktır. Bu sayede nerde olursanız olun klimanızı ve diğer cihazlarınızı çalıştırabilirsiniz. Güneş panelleri (solar panel) klima gibi elektrikli cihazların hemen hepsini çalıştırabilecek yapıdadır. DC gerilim üreten solar paneller inverter yardımı ile AC gerilime çevirilir ve evde kullanılan tüm elektrikli aletleri çalıştırabilirler. Doğru gerilim nedir?

Klima uzaktan çalıştırma

https://www.youtube.com/watch?v=9WnRfUB-i7U


mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

Paylaş: