Güneş Paneli ile Su Pompası Çalıştırma – Solar Panel

Güneş paneli ile su pompası çalıştırabilmek için öncelikle su pompasının gücüne uygun watt değerinde solar panel seçilmelidir. İkinci olarak su pompasını istenilen süre boyunca (örneğin günde 24 saat) çalıştırabilecek kapasitede solar panel ile beslenecek akü seçilmelidir. Üçüncü olarak güneş panelinin aküyü şarj edebilmesi için bir solar panel akü şarj cihazı gerekmektedir. Son olarak ise ev elektriği 220 Volt AC çıkış veren bir inverter gerekmektedir.

Supompası ne kadar güç tüketir? Su pompasının tüketeceği güce uygun solar panel seçerken güneşin günün yarısında (yaklaşık olarak 10 saat) solar paneli şarj edeceği göz önünde bulundurularak, su pompasının anlık tüketim değerinin (watt olarak) en az iki katı bir değerde solar panel seçilmelidir. Kış aylarında güneşlenme süresi daha az olacağı için bu değer daha da artırabilir.

SOLAR KUTU

Su pompasının elektriğini güneşten karşılamak için solar paneli, akü, şarj cihazı ve inverteri ayrı ayrı almak yerine SOLAR KUTU alarak tüm sisteme tek bir kutuda sahip olup maliyeti düşürebilirsiniz. Aynı zamanda solar kutu sayesinde kolayca kurulum yaparak teknik konuda hata yapma ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

Dağda, bahçe evinde, kampta, tarlada veya kırsal yerlerde elektriğe ulaşma imkanınızın olmadığı yerlerde en iyi çözüm güneş paneli olacaktır. Güneş panelleri (solar panel) su pompası gibi elektrikli cihazların hemen hepsini çalıştırabilecek yapıdadır. DC gerilim üreten solar paneller inverter yardımı ile AC gerilime çevirilir ve evde kullanılan tüm elektrikli aletleri çalıştırabilirler. Doğru gerilim nedir?

Su pompası gibi bazı cihazların 24 saat çalışması istenebilir bu yüzden seçilecek solar panel sistemin gücü yüksek olmalıdır. Bunun yerine su pompasının sadece bir kaç saat çalışması isteniyorsa solar sistemin gücü su pompasının anlık tükettiği güçten daha düşük seçilebilir. Solar panel gücü arttıkça seçilmesi gerekecek solar panel şarj cihazı, inverter ve akününde aynı oranda güçleri artabilir. Bu güç artışları maliyete de yansıyacağı için bu seçimi yaparken dikkat etmek gerekmektedir.

Sulama Sistemini Uzaktan Çalıştırma (Telefondan – İnternetten Kontrol )

Su Pompası Ne Kadar Elektrik Tüketir? Kaç Watt? Kw Ölçümü

Doğru güçte solar panel, akü ve şarj cihazı seçerek kolaylıkla su pompanızı güneş paneli ile çalıştırabilirsiniz. Bahçe sulama veya tarla sulama sistemlerinde solar panel kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Güneş paneli ile tarla ve bahçe sulaması yapan çiftçiler uzun vadede elektrik enerjisinden tasarruf edebilmektedirler.

.

Bu ürünü https://www.solarkutu.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.
mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

Paylaş: