İP TV Nedir? İp TV Ne İşe Yarar?

iPTV, İngilizce “Internet Protocol Television” ifadesinin kısaltmasından gelmektedir. Türkçe olarak ifadesi de İnternet Protokolü ile televizyon görüntü ve ses aktarımıdır. Antene gerek kalmadan, internet altyapısı sayesinde kullanıcılara dijital yayın sunan teknoloji, “Internet Protocol Television” yani kısaca IP TV olarak adlandırılıyor.

1994 yılında American Broadcasting Company’nin gerçekleştirdiği yayınla ortaya çıkan IP TV düşüncesi, günümüzde de birçok telekomünikasyon şirketi tarafından kullanılıyor.

Akıllı tv kutusu ürünümüzü incelemenizi tavsiye ederiz. 👍🏻

Sunduğu geniş kanal seçeneği, internet altyapısı dışında herhangi bir altyapıya ihtiyaç duymaması ve kolay kullanımı sayesinde IP TV teknolojisi, her geçen gün daha da popülerleşiyor. Ülkemizde de yaygın bir kullanıma sahip IP TV sistemlerine örnek olarak Türk Telekom’un televizyon hizmeti Tivibu IPTV hizmetini gösterebiliriz.

Kullanıcıların, internet üzerinden televizyon yayını alırken kotasını ve hızını etkilemeyen Tivibu IPTV, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasal IP TV platformlarından biri. Yasal kelimesinin altını çiziyoruz çünkü ne yazık ki IP TV teknolojisinin kötüye kullanıldığı illegal durumlar da söz konusu.

Yeni nesil akıllı televizyonlarda IPTV kurulumu yapılabiliyor. Aynı şekilde daha gelişmiş televizyonlarda yer alan ağ kartı sayesinde IPTV kutusu olmadan evinizde yer alan ağ ile bağlantı sağlayarak istediğiniz sosyal medya alanlarında gezinti yapabiliyorsunuz. 

ip tv nedir 2018 ip tv nedir yasal mıip tv nedir ne ise yarar ip tv nedir donanımhaber ip tv nedir fiyatları ip tv nedir bein sport ip tv nedir ücretlimi smart ip tv nedir ip tv nedir forum ip tv nedir ekşi tv ıp adresi nedir ip tv uydu alıcısı nedir iptv mac adresi nedirandroid ip tv nedir apple ip tv nedir atlas ıptv nedir iptv box nedir iptv combo nedir ip tv nedir nasıl çalışır ip tv nedir digiturk ip tv desteği nedir ip tv nedir forum donanım free ip tv nedir gse ıptv nedir ıptv nedir donanım haber hd ip tv nedir ip tv nedir indir ip tv nedir nasıl kullanılır korax ip tv nedir iptv nedir lig tv lg smart ip tv nedir tp link ip tv nedir iptv nedir yasal mı modemde iptv nedir next ıptv nedir iptv olayı nedir red iptv nedir ip tv server neir ip tv sistemi nedir ip tv nedir ekşi sözlük ss ip tv nedir smart tv iptv nedir tivibu ıptv nedir smart tv ip tv nedir lg smart tv ip tv nedir ip tv uydu nedir ıptv uygulaması nedir ip tv nedir yorum

Paylaş: