Kablosuz Sıcaklık, Isı ve Nem Ölçümü

Kablosuz şekilde sıcaklık ve nem ölçebilmek için kullanılan cihaz wifi yada bluethooth özelliği olan bir cihaz olmalıdır. RF antenler ile sensör verileri aktıralsa bile güç beslemesi genelde pil ile yapılamadığı ve görece daha pahalı sistemler olduğu için tercih edilmemektedir.

Wifi yani kablosuz şekilde bir ortamın sıcaklığını ölçüp bunu bir bilgisayar veya cep telefonuna iletmek için Uslu marka akıllı sensörü inceleyebilirsiniz. Pil ile çalışan sistem yaklaşık 1 yıl pil değiştirmeye gerek kalmadan ölçüm yapabilmektedir. Aynı anda hem sıcaklık hemde nem ölçümü yapılabilen bu cihaz ile 24 saat ortam izleme yapılabilmektedir.

Kablosuz sıcaklık, ısı ve nem ölçümü neden yapılır?

Kablosuz sensörlerin kullanım gerektirdiği yerler genelde kablo çekilmesi zor olan veya kablo çekilmesi masraflı olacak yerlerdir. Kablo çekme zahmetinden kurtulmak için veya maliyeti düşürmek için kablosuz sensörleri kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Evlerde kablosuz sensör kullanılma sebebi ise genelde görünüm içindir. Duvara veya tavana monte edilebilen akıllı sıcaklık sensörü kablolu yapılara göre daha şık bir görünümdedir.

Uslu akıllı sıcaklık ve nem sensörünü kullanarak evinizde istediğiniz odanın veya bölgenin sıcaklığını nemini 24 saat cep telefonu uygulaması üzerinden inceleyebilirsiniz. Sıcaklık belirli bir değeri aştığında veya düştüğünde alarm belirleyerek sesli alarm verdirmesi sağlanabilir. Android ve Ios uygulaması ile sadece sıcaklık ve nem sensörü değil diğer tüm akıllı ev ürünlerini de tek uygulama üzerinden kullanabilirsiniz. Akıllı Sıcaklık ve nem sensörünü diğer cihazlarla senkronlamak da mümkündür. Örneğin sıcaklık sensörünü akıllı klima kontrol cihazı ile kullanarak sıcaklık 32 dereceyi geçtiğinde klima açılsın 22 derece olduğunda kapansın diye ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde akıllı termostat ile de uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

Endüstriyel sistemlerde PT100 veya termocouple gibi sensörleri kablosuz şekilde görüntülemek için RF yayın yapan özel cihazlar kullanabilirsiniz. Akıllı ev ürünleri ile ilgili bilgi almak için iletişim sayfasından veya online müşteri hizmetleri bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş: