Kampçılar için Güneş Paneli Sistemi – Solar Panel

Kampçılar doğada şehirden uzak oldukları için çoğu zaman elektrik ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmaktadır. Doğa ile baş başa olup teknolojiden uzak olmak her ne kadar huzurlu olsa da aydınlatma veya cep telefonu şarjı gibi temel gereksinimler için elektrik bazen önemli olmaktadır. Bu sebeple küçük de olsa güneş paneli sisteminden yararlanmak kampçılar için çok faydalı olacaktır.

Aşağıdaki listeden görebileceğiniz solar kutu ürünler hazır sistemlerdir. Tak-çalıştır mantığıyla üretilen sistemler kampçıları teknik detaya boğmadan elektriğe kavuşmasını sağlar. Çadırınızın hemen yanına kolayca kurabilirsiniz. Solar kutular içinde ne var? Öncelikle bir veya bir kaç adet solar panel vardır ve taşınabilir kutu içerisinde paket halinde (akü, solar panel şarj cihazı, inverter ve konnektörler) vardır. Ayrıca paket içindeki çok az güç tüketen led ampuller ile aydınlatmanızı kolayca sağlayabilirsiniz. Solar kutulardaki usb çıkış sayesinde cep telefonu veya tablet şarj etmek mümkündür.

Bazı solar kutu modellerinde inverter bulunmaktadır. İnverter sayesinde evde kullanılan tüm elektrikli cihazları solar kutu ile çalıştırabilirsiniz. Böylece kamp alanında ihtiyaç duyduğunuz elektrikli cihazı jeneratöre ihtiyaç duymadan çalıştırabilirsiniz.

Solar Kutuyu Neye Göre Seçmeliyiz?

Solar kutuların hemen hepsi aydınlatma ve telefon-tablet şarjı ihtiyacınızı görecek seviyededir. Sadece aydınlatma ve telefon şarjı ihtiyacınız varsa en ucuz olanı seçebilirsiniz. Solar kutuları seçerken ilk olarak kamp alanında hangi cihazları kullanacaksanız onların gücüne göre seçim yapmalısınız. Bunun yanı sıra ev elektriği çıkışı olan solar kutular da vardır.

Solar kutu avantajları

  • taşınabilir sistemlerdir
  • tak çalıştır
  • kolay kurulum
  • doğa dostudur
  • yerli üretimdir
  • garantilidir
  • ücretsiz 365 gün teknik destek

Bu ürünü https://www.solarkutu.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.
mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

Paylaş: