Klima Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)

Bir klimayı uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak klimayı çalıştırabilirsiniz.

Akıllı priz haricinde IR kumanda görevi görerek sıcaklık fan gibi değerleri değiştirebileceğiniz akıllı klima kontrol cihazı da kullanabilirsiniz. Akıllı wifi klima kontrol cihazı sadece klimayı açıp kapatmakla kalmaz klima kumandasının yaptığı tüm işlemleri yapar. Wifi klima cihazının kurulumu çok basittir. Cihazı klima karşısına koymanız yeterlidir. Uslu marka wifi akıllı klima cihazı ve uslu akıllı prizi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Klimayı akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında klimayı açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki klimayı çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak klimayı çalıştırmak da mümkün. Klimayı internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz veya IR wifi klima cihazı kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Akıllı klima kontrol cihazı ile siz evden çıkmadan işyerinizdeki klimanın derecesini ayarlayabilirsiniz. Siz yoldayken işyeriniz istediğiniz sıcaklığa ulaşacaktır. Ayrıca açık unuttuğunuz klimanızı uzakta olsanız bile telefonunuzdan kapatabilirsiniz.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda klima gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz eve gelmeden evinizi soğutabilir veya ısıtabilirsiniz.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak klima gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli klimanın belirli bir güç tüketimini geçmesini de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında klima otomatik olarak kapanabilir. Klima gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Paylaş: