Kurutma Makinesi Uzaktan Kontrol (Telefondan – İnternetten)

Bir kurutma makinesini uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak kurutma makinesini çalıştırabilirsiniz.

Kurutma makinesini akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında kurutma makinesini açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki kurutma makinesini çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak kurutma makinesini çalıştırmak da mümkün. Kurutma makinesini internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir cihazın fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak kurutma makinesini gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli kurutmamakinesini belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında kurutma makinesi otomatik olarak kapanabilir. Kurutma makinesi gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız ürün olacaktır.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda kurutma makinesi gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece siz eve gelmeden kurutucunuz hazır olur.

etiketler: uzaktan kontrol, uzaktan çalıştırma, internetten çalıştırma, telefondan çalıştırma, elektrik açıp kapatma, kurutma makinesi, akıllı priz

Paylaş: