Mikrodalga Fırın Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)

Bir mikrodalga fırını uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak mikrodalga fırını çalıştırabilirsiniz.

Mikrodalga fırını akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında mikrodalga fırını açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İstanbul’daki mikrodalga fırınınızı çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak fırını çalıştırmak da mümkün. Fırını internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak mikrodalga fırın gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde mikrodalga fırının belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında mikrodalga fırın otomatik olarak kapanabilir. Mikrodalga fırın gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Cep telefonu uygulamsı ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda mikrodalga fırın gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. İnternetten mikro dalga kontrol.

Paylaş: