Seyyar Satıcılar için Güneş Paneli – Solar Panel

Seyyar satıcılar özellikle akşam vakitlerinde aydınlatma ve buz dolapları için elektrik enerjisinde sıkıntı yaşayabilmektedir. Güneş paneli kullanarak aydınlatma, buz dolabı ve diğer elektrikli cihazları için elektriği sağlamak maliyet ve kullanışlılık için en uygun olanıdır.

Benzin veya dizel jeneratör kullanmak kurulum ve kullanım için özellikle uzun vadede solar güneş panellerine göre daha maliyetli bir çözümdür. Güneş panelleri artan benzin mazot fiyatlarından etkilemez. Güneşin olduğu her yerde ve zamanda üretim yapar. O yüzden köfteci, kebapçı, çiğ köfteci, tatlıcı ve sebzeci gibi seyyar satış yapan aralara sahip satıcılar için güneş paneli en uygun çözüm olacaktır.

Kurulacak sisteme göre solar panel sistem maliyeti değişkenlik göstermektedir. Elektrik tüketimi fazla olan ve özellikle gece çalışacak olan satıcılar için gece enerji ihtiyacını karşılayacak akü sistemleri gerektiğinden maliyet biraz artabilmektedir. Bunun haricinde sadece gündüz çalışanlar veya sadece geceleri aydınlatma için kullanacak olanlar için maliyet gayet uygun olabilmektedir.

Solar kutu sistemleri içerisinde güneş paneli, şarj cihazı, aküsü ve inverteri bulunan hazır paket sistemlerdir. Bu hazır paket solar kutular tak çalıştır özelliğinde kolay kurulum ve kullanıma sahip olduğu için teknik bilgisi olmayanlar için dahi pratik bir çözümdür. Solar jeneratör olarak da isimlendirilen solar kutu sistemleri sadece seyyar satıcılar için değil kampılar ve bağ bahçe evleri olanlar içinde en uygun çözümdür. Uzun vadede kurulum maliyetini amorti eden bu sistemler bir süre sonra şebeke elektriğine ödenecek olan paraya oranla çok karlı bir sistem olmaktadır.

Bu ürünü https://www.solarkutu.com/ sitesinden satın alabilirsiniz.
Bilgi için 05425014504 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.
mppt şarj kontrol
dc dc akü şarj cihazı

Paylaş: