Şofbeni Uzaktan Çalıştırma (Telefondan – İnternetten Kontrol)

Bir şofbeni uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak şofbeni çalıştırabilirsiniz.

Şofbeni akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında şofbeni açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki şofbeni çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak şofbeni çalıştırmak da mümkün. Şofbeni internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir cihazın fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar. Akıllı evlerde kullanılan uzaktan kontrol özelliğini şofbeninize aktararak istediğiniz zaman sıcak suyunuzu elde edebilirsiniz.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda şofben gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece eve geldiğinizde sıcak suyunuz hazır olur.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak şofben gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli şofbeni belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında şofben otomatik olarak kapanabilir. Şofben gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması yapmak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız ürün olacaktır.

etiketler: uzaktan kontrol, uzaktan çalıştırma, internetten çalıştırma, telefondan çalıştırma, elektrik açıp kapatma, akıllı ev, akıllı şofben

Paylaş: