Solar Panel Akü Şarj Cihazı Nedir?

Aküler DC gerilim ile doldurulur ve çıkışlarıda DC gerilimdir. Güneş panelleri de DC gerilim üretirler fakat ürettikleri gerilim aküyü şarj etmeye yetmez bu yüzden solar panel akü şarj cihazına ihtiyaç duyulur. Güneş paneli akü şarj cihazları yalnızca gerilimi yükseltmekle kalmaz bazen fazla gerilimi de düşürerek aküyü korur.

Solar şarj cihazları akü tam dolduğu zaman beslemeyi keser ve böylece hem akünün ömrü uzar hemde tehlikeli bir durum oluşması önlenir. Bazı şarj cihazları gece gündüz modu ayarlanarak gece olduğunda şarj etmeyi bırakır ve çıkışına amül bağlanarak gece yanması sağlanır. Solar şarj cihazları kendi içlerinde beslediği güce göre ve iç yapısına göre çeşitlilik gösterir.

Solar paneller güneşten aldığı enerjinin çok küçük bir kısmını elektriğe dönüştürür. Solar akü şarj cihazları da kendi içlerinde bir enerji kayıplarına neden olurlar. Bu yüzden akü şarj cihazı ne kadar kaliteli olursa akü o kadar verimli dolacaktır.

Not: Solar şarj cihazları DC gerilim besleme yaptığı için ev elektriğinde kullanılmaz fakat solar kutu ürünlerimizde inverter olan modeller ev elektriğinde kullanılabilecek 220V AC çıkış verir.

AC gerilim nedir?

etiketler: solar şarj cihazı solar şarj kontrol cihazı solar şarj kontrol cihazı kullanım kılavuzu solar şarj kontrol cihazı fiyatları solar powerbank güneş enerjili şarj cihazi solar cep telefonu şarj cihazı solar panel şarj kontrol cihazı solar panel şarj cihazı solar şarj kontrol cihazı ayarları20a solar şarj kontrol cihazı 30a solar şarj kontrol cihazı solar akü şarj cihazı 12 volt güneş aneli
solar şarj cihazı teknosa solar şarj cihazı yapımı savior solar şarj kontrol cihazı solar şarj kontrol cihazı seçimi 10a solar şarj ontrol cihazı solar şarj kontrol cihazı montajı solar şarj kontrol cihazı aliexpress güneş enerjili taşınabilir solar şarj chazı taşınabilir solar şarj cihazı solar şarj kontrol cihazı ne işe yarar solar şarj cihazı kullanımı sbs solar taşınabilir arj cihazı 5000 mah solar akü şarj cihazı fiyatları en iyi solar şarj cihazı solar şarj cihazı aliexpress solar şarj cihazı tavsiye solar şarj kontrol cihazı bağlantısı solar şarj kontrol cihazı yapımı

Paylaş: