Solar Panel Sistemi Nedir? Solar Kutu Nedir? Faydaları

Solar panel, akü, akü şarj cihazı, inverter ve led ampüllerin vs. olduğu hazır sisteme solar panel sistemi denir. Solar kutular ise akü + akü şarj cihazı + invertörün tek bir kutu içine konulduğu sistemlerdir. Tüm bu cihazlar solar panel ile üretilen elektriği şarj cihazı sayesinde aküye depolar kullanılmak istendiğinde invertör sayesinde ev elektriğinde kullanılabilecek çıkış verir.

Solar panel sistemleri ile ev elektriğini karşılamak maliyetli gibi görünse de uzun vadede sistem kendini amorti edecektir. Özellikle elektrik hattının olmadığı bağ, bahçe tarla gibi yerlerde solar panel sistemleri çok daha avantajlıdır.

Solar panel sistemlerinde kullanılan invertör, akü ve şarj cihazı gibi cihazları tek kutuda birleştiren solar kutular zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Solar panel sistemlerinde solar kutu kullanmak teknik karmaşayla uğraşmak istemeyenler için ideal sistemlerdir. Elektrik elektronik hakkında pek bilgisi olmayanlar için solar panel sistemi kurmak bazen büyük bir karmaşa olabilmektedir. Elektrik bilgisi olsa dahi solar paneller ve şarj cihazları hakkında bilgisi olmayanlar için de solar kutu kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Solar Kutu sistemleri TAK-ÇALIŞTIR şeklinde gönderilmektedir. Ek hiç birşeye ihtiyaç duymadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey güneş panelini güneşi görecek bir yere bırakmak ve kutu üzerindeki güç düğmesini açmaktır. Artık şebekeye bağlı olmadan ürünü kullabilirsiniz.

Solar Kutu Avantajları

  • Güneş paneline uygun akü, şarj cihazı, invertör aramak zorunda kalmazsınız
  • Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar
  • Metal kutudan yapıldığı için sağlamdır
  • Kablolama ve lehimleme ile uğraştırmaz

Elektriğe uzak yerlerde olanlar için tak çalıştır herşey dahil paket halinde Güneş Paneli, aküsü, led lambaları, şarj cihazı. Kampcılar ve gezginler için en iyi çözüm. Bağ, bahçe ve köy evlerinde sıkça tercih edilmektedir. Kutu üzerindeki USB çıkılar ile akıllı telefon, tablet şarj edebilirsiniz.

Paylaş: