Sonoff Pow R2 Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sonoff pow r2 cihazı akım, gerilim ve watt değerlerini gösterebilen bir akıllı röledir. Cep telefonu uygulaması ile elektrikle çalışan cihazları uzaktan çalıştırıp durdurmak için kullanılmaktadır. Itead markasına ait olan sonoff ürünleri içerisinde elektriksel ölçüm yapabilen ve bu ölçüme göre akım, güç sınırlaması ve ölçümü yapabilen tek cihazdır. Diğer akıllı rölelerden farklı olarak 10 amper değil 15 amper akıma kadar dayanabilmektedir. Sitemizde satışta olan sonoff pow r2 akıllı röle cihazını satın almak için aşağıdaki ürüne tıklayabilirsiniz.

Ewelink uygulaması üzerinden internete bağlanabilen sonoff pow r2 cihazı cep telefonu üzerinden yönetilebilmektedir. Sonoff pow r2 cihazına bazı akım, gerilim ve güç sınırlamaları yapabilmek için ewelink uygulaması kullanılabilir. Zaman ayarlaması yaparak akıllı rölenin ne zaman açılıp kapanacağı belirlenebilir. Böylece haftanın belirli günleri ve günün belirli saatlerinde otomatik olarak açma kapaması sağlanabilir. Ewelink üzerindeki ayarlamalar ile elektrik gidip geldiğinde otomatik olarak tekrar açılması veya kapanması sağlanabilir. Aşağıdaki videoda sonoff pow r2 cihazının nasıl bağlandığı ve kullanıldığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sonoff pow r2 cihazı üzerinde bulunan bağlantı şeması yardımıyla gerekli kablolama işlemi kolayca yapılabilir. Faz, nötr ve toprak hattı şema üzerinde belirtilmiştir. Sonoff pow r2 cihazını üzerinde bulunan buton ile wifi bağlanma moduna veya access point moduna geçmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı ev ürünleri için sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Akıllı ev cihazları ile ilgili teknik ve satış bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

1 thought on “Sonoff Pow R2 Nedir? Nasıl Kullanılır?

  1. Fişli bi yerde kullanacaksanız uslu priz alın daha ucuza geliyor. Uygulaması ewelink değil ama daha iyi sayılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir