Su Pompası Ne Kadar Elektrik Tüketir? Kaç Watt? Kw Ölçümü

Bir su pompası günlük watt olarak tükettiği enerji miktarı boyutuna göre genelde 300 ile 1000 watt arası değişmektedir. (0.5 hp – 1.5hp) Saatlik (kw/saat) olarak tüketilen enerji yine su pompasının boyularına göre değişkenlik göstermektedir. Watt nedir Kw nedir? Tarla ve bahçede kullanılan su pompaları genelde daha yüksek güçtedir.

Elektrikli cihazların üzerinde bulunan etiketlerde genelde ne kadar elektrik tükettiği watt olarak yazmaktadır. Anlık olarak tüketilen enerji, saatlik olarak tüketilen enerji ve bazen yıllık olarak tüketilen enerji yazabilmektedir. Elektrikle çalışan cihazlar çalışma durumlarına göre enerji tüketimi değiştiği için etikette yazan değerler bazen gerçekçi olmayabilir.

Su pompası gibi elektrikli cihazlar kullanıma bağlı olarak güç tüketimi artıp azalan cihazlardır. Bu sebeple tüketilen enerji sık kullanılan bir su pompasında daha çok olabilir. Ortamdaki sıcaklığa veya soğukluğa göre de su pompasının çekeceği akım miktarı değişebilmektedir.

Uslu smart wifi akıllı priz su pompası veya herhangi bir elektrikli cihazın tüketeceği elektriği tam olarak ölçer ve telefonunuzda bunu gösterir. Bunun yanı sıra aylık bu cihazın tükettiği enerjiyi grafiksel olarak cep telefonu uygulamasında size gösterir. İsterseniz su pompasının belirli bir güç tüketimini aşmaması için güç tüketim sınırı koyarak otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu smart wifi akıllı priz sadece güç tüketimini göstermekle kalmaz su pompasının uzaktan çalıştırılmasına da imkan sağlar. Cep telefonunuza indirebileceğiniz akıllı uygulaması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun android-ios uygulaması ile su pompanızın çalıştırılmasını ve durdurulmasını sağlayabilirsiniz. Her marka ve model su pompasıyla uyumlu çalışabilen akıllı priz zaman ayarı yapılarak günün belirli saatlerinde su pompasının çalışıp durmasını sağlayabilir.

Etiketler: su pompası güç tüketimi, su pompası kaç tl elektrik, su pompasının akım miktarı, su pompasının kw, su pompası güneş paneli, su pompasının watt miktarı, su pompası beygir, kava

Paylaş: