Su Pompası Uzaktan Kontrol (İnternetten – Telefondan)


Bir su pompasını uzaktan çalıştırmak için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak su pompasını çalıştırabilirsiniz.

Su pompasını akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında su pompasını açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki su pompasını çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak su pompasını çalıştırmak da mümkün. Su pompasını internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda su pompası gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak su pompası gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli
su pompasının belirli bir güç tüketimini geçmesini de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında su pompası otomatik olarak kapanabilir. Su pompası gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması uygulamak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız çözüm olacaktır.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir aletin fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

etiketler: uzaktan kontrol, uzaktan çalıştırma, internetten çalıştırma, telefondan çalıştırma, elektrik açıp kapatma, akıllı ev, akıllı su pompası

Paylaş: