Telefonla Bahçe Sulama Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazların gelişimi sayesinde artık bahçe sulama gibi işleri başka şehirdeyken dahi yapmak mümkün. Akıllı röle, akıllı priz, akıllı vana gibi cihazlar sayesinde cep telefonunuz ile sulamayı yapabilirsiniz.

Akıllı Vana

Akıllı wifi vana ortamda bulunan wifi ağına bağlanarak internetten kontrol edilebildiği gibi yerel wifi ağını kendisi oluşturarak kullanmak da mümkün. 1/2 yarım parmak vanalardan 1 tam 1 çeyrek vanalara kadar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Motorlu vana suyu yavaşça açıp yavaşça kapatmaktadır. Selenoid vanalar gibi birden bire suyu açmayan motorlu vana aşırı su basıncı ile boruların zarar görmesini engeller. Sulama yaptığınız ortamda internet yoksa ürünün kendi yerel wifi access point özelliğini kullanabilir veya 3g modemler ile bahçenize sim kart ile internet sağlayabilirsiniz. Zaman ayarı özelliği sayesinde rutin sulama işlemlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz. Haftanın belirli günleri veya saatlerini seçerek sulamanın otomatik açılması veya kapanmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki ürün resmine tıklayarak incelyebilir veya sepete ekle diyerek satın alabilirsiniz.

Akıllı Priz ve Akıllı Röle ile Sulama

Özellikle su pompası veya dalgıç pompa kullanılan sulama sistemlerinde akıllı röle veya priz kullanmak mümkündür. Su pompasının büyüklüğü ne olursa olsun akıllı röleyi kontaktör, motor sürücü veya invertere bağlayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı prizde bulunan güç tüketimi özelliği sayesinde pompanın ne kadar güç tükettiğini anlık, günlük ve aylık olarak görebilirsiniz. Zaman ayarı sayesinde haftanın belirli günleri ve saatlerinde otomatik açma veya kapama yaptırabilirsiniz. İnternet erişimi olmasa dahi zaman ayarı özelliğini kullanarak siz evinizde uyurken veya başka işlerle uğraşırken sulamanızı tamamlatabilirsiniz. Türkçe mobil uygulaması ile çok kolay bir kullanıma sahiptir. Android ve ios telefonlar için app uygulaması mevcuttur.

Uzaktan bahçe sulama telefondan tarla sulama gibi konularda teknik destek almak için online destek hattından veya iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Diğer akıllı ev cihazlarımızı incelemek için Akıllı Ev Cihazları sayfamızı inceleyebilirsiniz. Güneş paneli ve akıllı cihazlar ile tarım ve bahçecilik işleriniz için ücretsiz teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: cep telefonu ile sulama, bahçe sulama için akıllı röle, akıllı vanalar, dalgıç pompa, sulama sistemleri

Paylaş: