Termosifon Uzaktan Çalıştırma (Telefondan – İnternetten Kontrol)

Bir termosifonu uzaktan kontrol etmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı prize bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı priz wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak termosifonu çalıştırabilirsiniz.

Termosifonu akıllı prize bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında termosifonu açıp kapatabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki termosifonu çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak termosifonu çalıştırmak da mümkün. Termosifonu internetten konrol edebilmek için en ucuz yol akıllı priz kullanmaktır. En kullanışlı akıllı prizler ise wifi akıllı prizlerdir.

Akıllı prizi normal bir prize taktığınızda üzerine herhangi elektrikli bir cihazın fişini bağladığınız zaman o fişi bağladığınız cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Akıllı prizler içerisindeki elektronik kart sayesinde wifi özelliği ile akıllı priz internete bağlanır ve cep telefonu uygulamanızdan yönetilmesini sağlar.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda termosifon gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece eve geldiğinizde sıcak suyunuz hazır olur.

Uslu akıllı priz diğer prizlerden farklı olarak termosifon gibi üzerine bağladığınız cihazın ne kadar elektrik tükettiğini size gösterir. Bunun yanında akım ve güç kısıtlama özelliği sayesinde elektrikli termosifonu belirli bir güç tüketimini geçmesine de önleyebilmektedir. İstediğiniz akım veya güç sınırına ulaştığında termosifon otomatik olarak kapanabilir. Termosifon gibi herhangi bir cihazınıza aşırı akım koruması yapmak istiyorsanız akım korumalı wifi akıllı priz tam aradığınız ürün olacaktır.

etiketler: uzaktan kontrol, uzaktan çalıştırma, internetten çalıştırma, telefondan çalıştırma, elektrik açıp kapatma

Paylaş: