Uzaktan Kombi Çalıştırmak – Telefondan İnternetten

Bir kombiyi uzaktan kontrol edebilmek için internetten kontrol edilebilen bir akıllı termostata bağlı olması gerekmektedir. Bu akıllı termostat wifi veya bluethooth yolu ile internete bağlanarak kullanıcının cep telefonundan kontrol edilebilir. Akıllı telefon uygulaması ile telefonunuzda tek tuşa basarak kombinizi çalıştırabilirsiniz ve sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

Kombinizi akıllı termostata bağladığınız zaman evde olmasanızda cep telefonunuz ile anında açıp kapatabilir veya sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Örneğin: Siz Ankara’dayken cep telefonunuz ile İzmir’deki kombiyi çalıştırıp durdurabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği sayesinde planlı olarak da kombiyi çalıştırmak mümkün. Kombiyi internetten konrol edebilmek için en ucuz yol wifi kombi termostat cihazı kullanmaktır.

Wifi akıllı termostat cihazının kurulumu çok basittir. Cihaza elektrik vererek ve kontak uçlarını termostata bağlamanız yeterlidir. Daha sonra akıllı termostatı evinizin wifi ağına ve cep telefonu uygulamanıza bağlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uslu marka wifi akıllı termostat cihazını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Akıllı termostat kombi kontrol cihazı ile siz evden çıkmadan iş yerinizdeki kombinin derecesini ayarlayabilirsiniz. Siz yoldayken iş yeriniz istediğiniz sıcaklığa ulaşacaktır. Ayrıca açık unuttuğunuz kombinizi uzakta olsanız bile telefonunuzdan ayarlayabilirsiniz. Akıllı termostat internet üzerinden kontrol edildiği için cihaz internete bağlı olduğu sürece menzil veya mesafe sınırı yoktur. Başka ülkede olsanız bile internet üzerinden cihaza erişmek mümkündür.

Cep telefonu uygulaması ile çok pratik ve rahat bir kullanımı vardır. Konuma göre çalıştırma özelliği sayesinde siz eve geldiğinizde veya evden ayrıldığınızda kombi gibi cihazlarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz eve gelmeden evinizi ısıtabilir veya soğutabilirsiniz. Evden çıktığınızda otomatik olarak konbinin sıcaklık ayarının dü Wifi akıllı termostat cihazı ısıtmayı daha düzenli yaptığı için ekonomik olarak da tasarruf sağlar.

Wifi akıllı termostat cihazı sadece kombi için değil elektriksel bağlantısı uygun olan tüm ısıtma veya soğutma sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Sensör girişi ve termostatın farklı yerlerde olması istendiği durumlarda sensör girişine extra sıcaklık sensörü bağlanabilir. Sensörü sıcaklığını ayarlamak istediğiniz mekana bırakarak termostatın o bölgenin sıcaklığına göre çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm akıllı ev ürünleri

Klima uzaktan çalıştırma

Paylaş: