Wifi Akıllı Priz Nedir?


Nesnelerin interneti ve teknolojinin gelişmesi sayesinde akıllı evler hayatımızda yer almaya başladı.
Akıllı priz sayesinde çamaşır makinası, ısıtıcı gibi cihazları siz evde yokken dahi uzaktan çalıştırıp durdurabilirsiniz. Günümüzde bazı beyaz eşya ve elektrikli aletlerde internetten kontrol özelliği üreticiler tarafından eklense de tüm marka modellerde bu özellik bulunmamaktadır..

İnternete bağlanma özelliği olmayan tüm prize bağlı çalışan elektrikli aletlerinizi, akıllı priz sayesinde internet üzerinden yönetebilirsiniz. İnternet üzerinden yönetildiği için dünyanın neresinde olursanız olun akıllı prize bağlı olan klima, bulaşık makinası, sulama sistemi gibi elektrikli cihazlarınızı açıp kapatabilirsiniz.

Wifi Prizlerin özellikleri

Bir çok farklı markanın farklı özelliklerde akıllı prizleri bulunmaktadır. Bu prizlerin çoğu wifi özelliğine sahiptir az bir kısmı ise bluethooth veya diğer haberleşme altyapısını kullanmaktadır. Şuan için en pratik ve kullanışlı olanı wifi akıllı prizlerdir. Yine aynı şekilde çoğu akıllı priz zaman ayarlı ve gün-saat planlamalı olarak da açıp kapama özelliğine sahiptir. Akıllı prizlerinin hemen hepsinin bir android-ios uygulaması vardır ve bu uygulama ile priz yönetilebilmektedir.

Bu saydığımız özelliklerinin çoğuna sahip olan uslu wifi akıllı priz bunlar haricinde, bağlı olan beyaz eşya veya elektrikli herhangi bir aletin ne kadar güç tükettiğini de göstermektedir. Hem anroid-ios uygulaması ile uzaktan açılıp kapatılabilen priz hemde güç tüketimini anlık ve aylık olarak kullanıcıya sunarak elektrikten tasarruf etmesine yardımcı olmaktadır. İnelemek veya satın almak için aşağıdaki resme veya sepete ekleye tıklayabilirsiniz.

Sonraki yazımız Akıllı Priz Nasıl Çalışır?

akıllı priz wifi, akıllı priz fiyatları, akıllı priz xiaomi akıllı priz android akıllı priz anahtar akıllı priz nasıl ayarlanır akıllı priz teknosa akıllı priz ne işe yarar akıllı priz projesi akıllı priz hepsiburada akilli priz akakce akilli priz zaman ayarli akıllı priz yapımı arduino akıllı priz satın al apple akıllı priz akıllı priz bitirme projesi broadlink akıllı priz bean akıllı priz belkin akıllı priz bauhaus akıllı priz cata akıllı priz akıllı priz çoklu revogi akıllı çoklu priz sow323 dijital akıllı priz akıllı priz ekşi akıllı ev priz sistemi akıllı elektrik prizleri akıllı ev prizleri edimax akıllı priz enerjisa akıllı priz en iyi akıllı priz akıllı prize fiş takma fibaro akıllı priz akıllı priz gittigidiyor akıllı grup priz gsm akıllı priz akıllı priz homekit tp-link kablosuz akıllı priz hs100 hs110 akıllı priz i smart priz ismart price in india ikea akıllı priz wifi akıllı priz ne işe yarar akıllı priz koçtaş akıllı priz kullanımı akıllı priz koogeek akıllı priz kumandalı akıllı priz kullananlar akıllı koruma prizi akıllı priz nasıl kullanılır xiaomi akıllı priz kurulum akıllı telefondan wifi priz kontrol zaman ayarlı an-8915 akıllı telefondan wifi priz kontrol zaman ayarlı akıllı 3 lü priz mi akıllı priz mediamarkt akıllı priz migros akıllı priz akıllı priz n11 akıllı priz nasıl tp link akıllı priz nedir neutron akıllı priz osram akıllı priz smart plug priz philips akıllı priz smartphone price p smart price revogi akıllı priz akıllı priz sahibinden sonoff akıllı priz starfon akıllı priz s-120 akıllı priz akıllı priz tez akıllı priz tasarımı akıllı priz tavsiyesi akıllı tahta priz tp link akıllı priz tunçmatik akıllı priz tigoes akilli priz telefon akıllı priz uslu akıllı priz ucuz akıllı priz akıllı üçlü priz tp link akıllı priz vatan vestel akıllı priz

Paylaş: