Yabani Hayvan Kovucu Sistemlerde Güneş Paneli – Solar Panel

Özellikle karadeniz bölgesinde fındık bahçelerinde ayı gibi yabani hayvanlar bahçeye büyük zararlar verebilmektedir. Ayrıca balcılık ile uğraşan insanlar yabani hayvanlar sebebiyle büyük maddi zarara uğramaktadır.

Çiftçiler yabani hayvanlara karşı ses çıkaran sistemler veya elektrikli tel çit gibi sistemler kullanmaktadır. Bu sistemler elektrik ile çalışmaktadır. Sarp arazilerde ve bahçelerde genelde elektrik hattı olmadığı için bu tür yerlerde en uygun çözüm akülü sistem kullanmaktır. Akülü sistemleri evde şarj edip tekrar araziye götürmek yorucu bir işlemdir.

Bahçede ve dağlık bölgede kullanılan yabani hayvan kovucu sistemlere elektrik enerjisi sağlamanın en mantıklı çözümü güneş panelleridir. Solar paneller güneş olduğu zamanlarda güneşten gelen ışık enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek aküyü şarj etmektedir. Solar panel ile şarj edilen akü 24 saat boyunca yabani hayvan kovucu sistemi çalıştırabilir.

Yabani hayvan kovucu sisteminiz için gereken güneş paneli sistemi boyutunu ve maliyetini hesaplayabilmek için canlı destek hattımızdan haftanın 7 günü bize danışabilirsiniz. Genelde çok fazla elektrik tüketmeyen bu sistemler 30 ile 100 dolar arasından bir maliyet tutmaktadır.

Yabani hayvan kovucu sisteme elektrik sağlamak için gereken sistemler. Solar panel (güneş paneli), akü, solar panel şarj cihazıdır. Bu üç sistemin yanı sıra sistem gereksinimlerine göre bazen inverter kullanmak da gerekebilir. Size en uygun çözümü bulmak için teknik ekibimizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Solar panel sistemleri 10-15 yıl kullanım ömrüne sahip sistemlerdir. Yerli üretim hazır paket solar kutu sistemlerimiz veya solar panel şarj cihazlarımız garantili ve kaliteli ürünlerdir. Sistem gereksinimleri tespiti ve kurulum için ücretsiz teknik destek hizmetimizle elektrik bilginiz olmasa dahi bu sistemleri kolayca kurup kullabilirsiniz.

Paylaş: