Zaman Ayarlı Priz Nedir? Nasıl Kullanılır? ⚡️

Genelde içerisinde mekanik zaman rölesi kullanılan zaman ayarlı prizler belirli sürelerde üzerine takılan cihazı çalıştırıp durdurmak için kullanılır. Artık daha gelişmiş modelleri üretilen zaman ayarlı prizler ekranlı olarak ve elektronik kartlı olarak da üretilmektedir.

Zaman ayarlı prizler içerisine kaydedilen komutlara göre cihazları çalıştırıp durdurabilmektedir. 50-100 arası kayıt imkanı vardır. Markaya göre değişse de haftanın belirl günleri ve saatlari olarak prizin açma kapanması sağlanabilmektedir.

Akıllı Wifi Prizler

Zaman ayarlı eski tip prizler yerini akıllı wifi prizlere bırakmaktadır. Wifi akıllı prizler zaman ayarlı olarak kullanılabildiği gibi cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile cep telefonunuz üzerinden de açılıp kapanabilmektedir. Zaman ayarı olarak eski tip zaman ayarlı prizlerden daha fazla zaman programı eklenebilmektedir.

Örneğin elektrikli ısıtıcınızı cep telefonu uygulamasından zaman ayarı yaparak pazartesi günleri saat 13:00 da açıp 15:35 de kapanması sağlanabilir. Bunun yanında geri sayım ile veya kronometre şeklinde 1 saat sonra elektrikli ısıtıcıyı kapat klimayı aç gibi komut da oluşturabilirsiniz.

Fiyat olarak akıllı prizler eski tip zaman ayarlı prizlerden çok fazla değildir. Kullanışlılık ve güvenirlilik açısından akıllı prizler daha öne çıkmaktadır. Cep telefonu uygulaması üzerinden prizin açık yada kapalı olduğu görülebilmektedir.

Uslu smart akıllı wifi priz ürünümüzle ilgili teknik ve satış bilgisi için bizlere canlı destek hattından ulaşabilirsiniz. USlu akıllı priz üzerine takılan elektrikli cihazın ne kadar elektrik tükettiğini ölçmektedir. Aylık grafik halinde voltaj, akım ve watt değerlerini görebilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri ile ilgili bilgi almak veya akıllı ev ürünleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş: