Merdiven Basamak Aydınlatma Hazır Devresi

Dubleks, tripleks veya mustakil çok katlı evlerde ve iş yerlerinde merdivenlerin yeterli düzeyde aydınlatılması zor olmaktadır. Bu sebeple sensörlü akıllı aydınlatma sistemi kullanmak en doğru çözüm olmaktadır. İki adet harekete duyarlı sensörle yapılan sistemler sayesinde merdivene gelen kişi tespit edilir ve ledler sırasıyla otomatik olarak yanar. Bu sensörlerin biri en alt basamağın orda diğer sensör ise en üst basamağın orda olacaktır. PIR sensör diye tabir edilen bu sensörler 30 santimetre ile 300 santimetre arasında insan ve herahngi bir canlıyı tespit edebilmektedir. Hassasiyet ayarı sensör üzerinden ayarlanabilmektedir.

Adım takip sistemi olarak da adlandırılan bu sistemi yapmak için öncelikle iki adet hareket sensörü ve en az bir adet işlemciye ihtiyaç vardır. Bu işlemci hareket sensörlerinden gelen bilgiye göre ışıkların sıralı bir şekilde yanmasını sağlacaktır. İşlemci olarak arduino tarzı ürünler kullanılabilir. Bunun yanı sıra ışıklara enerji vermek için entegre veya röle gerekmektedir. PCB tasarımını yaptıktan sonra bu malzemeleri pcb üzerine gerekli direnç, kondansatör gibi devre elemanlarını da kullanarak doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra gömülü yazılımı hazırlayıp işlemciye yükledikten sonra testleri yapıp sistemi devreye alabilirsiniz.

Profosyonel üretim akıllı merdiven aydınlatma sistemlerimizi incelemek için aşağıdaki ürün linkine tıklayabilirsiniz. Her basamak sayısına ve istinelen özelliklere uygun yerli üretim cihazlarımız mevcuttur. Uslu Smart Akıllı Otomasyon Sistemleri markası kaliteli ve güvenli cihazlar üretmektedir.

Çok yüksek amper çıkışı gerektiren projeleriniz için 30 ampere kadar çıkış veren cihazlarımızı tercih edebilirsiniz. Soketli klemensleri sayesinde kolayca kabloları söküp takabilirsiniz. Ledleri yakarken yumuşak bir şekilde yakıp söndüren Uslu Adım Takip cihazı gündüzleri enerji tasarrufu olmaması için otomatik olarak cihazı bekleme moduna alabilmektedir. Gündüzleri de yanması istenildiği zaman gündüz sensörünü sökmeniz yeterlidir.