Smart Led Strip Nedir?

Smart led strip genellikle akıllı ev cihazları ile anılan bir üründür. Türkçeye çevirecek olursak akıllı şerit led olarak düşünebiliriz. Genellikle bluethooth veya wifi iletişimi ile çalışan bu cihazlar kolaylıkla andorid ve ios işletim sistemine sahip telefonlardan kontrol edilebilir.

Ürün özellikleri markaya göre değişse de genellikle RGB diye bildiğimiz renkli olan bu akıllı şerit ledlerin rengini telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden istediğiniz renge ayarlayabilirsiniz. Yüzlerce renk seçeneği içersinden istediğiniz rengi seçtikten sonra tek tuşla şerit lediniz o renkte yanacaktır.

rgb akıllı led

Smart led strip ışık şiddetleri de genellikle telefon uygulaması üzerinden ayarlanabilmektedir. Hem enerji tasarrufu hemde daha şık bir görünüm için ışık şiddetinin ayarlanabilir olması büyük avantajdır.

Smart led strip adaptörü ile birlikte satıldığı için ekstra olarak elektrik kabloları ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Cihazı prize takmanız yeterlidir.

Kablosuz bir şekilde kontrol edilebilen smart led stripleri ilk olarak telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaya tanıtmanız gerekmektedir. Telefonunuza tanıtmak için cihaz üzerinde bulunan düğmeye 10 saniye basılı tutmanız veya elektriğini bir kaç kez kesip vermeniz gerekebilir. Ürünle birlikte gelen kullanım klavuzunda bu işlem için gereken bilgiler yazıyor olacaktır.

Akıllı şerit ledler arkadasında bulunan çift taraflı bant sayesinde çok zorlanmadan istediğiniz yere yapıştırmanız mümkündür.

Hareket sensörlü şerit led aydınlatma sistemleri için anasayfadaki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim sayfasındaki numaradan veya whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.