Arduino ile WS2811 LED nasıl kontrol edilir?

Arduino ile WS2811 LED nasıl kontrol edilir?
WS2812 ve WS2812B’de WS2811’in gömülü bir versiyonuna ve ayrı ayrı kontrol edilen üç LED’e sahibiz.

Arduino ve esp8266 ile tasarlanmış profosyonel üretim ws2811 aydınlatma sistemlerine ihtiyacınız varsa anasayfamız üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu pakette, WS2811, aşağıdakilerden bazılarını içerir:

Dahili Osilatör
Sinyal yeniden şekillendirme
amplifikasyon devresi
2 dijital bağlantı noktası
Çıkış sürücüsü
Çalışmak için LED 1’e ihtiyacınız olduğunu varsayalım, sonra tek bir kod satırı oluşturabilir ve LED’lerin parlamasını sağlayabilirsiniz.

LED’leri çalıştırmak için basit “daireler için” yapabilirsiniz.

Primer durumlarda kullanılan ledler ws2812 ledlerdir, bu ledler ile inanılmaz bir gösteri yapabilirsiniz.

Bu ledlerin yüksek bir kalınlığa sahip olması yapılacak olan vitrinin ws2811 ledlerinden çok daha büyük olacağını ima etmektedir.

Bir Arduino ile hepsini görüntüleyemeyeceğiniz kadar çok sayıda LED olduğunda tüm lederi yakabilmek için bir LED Sürücüsüne ihtiyacınız olacak. Adresli led kullanarak video gösterimi yapmak için arduino ile imkansız değil ama bir hayli zor olacaktır. Bu nedenle, bu LED’leri kontrol etmek için esasen geçerli bir bir t300k denetleyicisi kullanılır. Bunun için bir Ethernet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Denetleyiciyi PC’nize ekleyin ve ardından başvurulan programı açın.

Bu noktada herhangi bir video kaydını çalıştırın ve video belgenizi pencerede çalıştıracaktır. Şu anda atmega328P çipini çalıştırmak için bir kontrolöre ve diğer bazı tamamlayıcı segmentlere ihtiyacımız olacak. Tesadüfen, daha düşük bir harcama planınız olması durumunda atmega8 çipini de kullanabilirsiniz. Atmega8 çipi ayrıca benzer bir yardımcı segmente sahiptir. Ayrıca, Arduino’yu ISP olarak kullanan Arduino Uno atmega8 yongasını da aynı şekilde kontrol edebilirsiniz. Arabirimin ihtiyatlı olacağı şekilde LED’lere yakın olduğundan emin olun. Bu LED, PWM’den gelen sinyallere olan talebi aniden artırır.

Çizgilerin sonuna sinyaller vuruşlar azalacaktır. Bu şekilde, bilgi kablosu makul olarak beklendiği kadar kısa kullanılmalıdır.

Geçerli bir 5V güç kaynağının eklenip eklenmediğini test edin. Ölçülen Amperden daha yüksek amperde bir güç kaynağı kullanın . Bu sayede Işıklar için uzun bir ömre sahip olacaktır. Ws2811-adreslenebilir RGB LED’leri ilişkilendirmenin ardından çok sayıda hub’da farklı voltajı test edebilirsiniz.

Kapasite kaynağınızın 5,2v civarında olduğunu tespit ettikten sonra bağlantı tamamdır, ancak bazen voltajın 3v’nin altında olduğunu fark ettiğinizde, yüksek ölçülü kablolar kullanacaksınız.

U tasarım LED’lerinin tamamının z tasarımını kullanmaması için arayüz oluşturma konusunda bir adım atın.

Kalitesiz kablolar kullanmanız durumunda, ana LED’lerin bir kısmının kendiliğinden çalıştığını fark edeceksiniz.

Diğer tüm talimatlara rağmen, sadece bir şey için endişelenmemiz gerekiyor, güç sağlayarak, gönderilmesi gereken birler(1s) ve sıfırlar.

İkili gösterimi kullanarak sayıları 1’lere ve 0’lara bölmemiz gerekir. İkili gösterimdeki her konumun, kademeli olarak artan güç 2 ile sağdan sola bir ağırlığı vardır.

Paylaş: