Endüstri 4.0 Projeleri

Endüstri 4.0 projleriniz için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Endüstri 4.0, şirketlerin ürünlerini üretme, geliştirme ve dağıtma yöntemlerinde devrim yaratıyor. Üreticiler, Nesnelerin İnterneti (IoT), bulut bilişim ve analitik ile yapay zeka ve makine öğrenimi dahil olmak üzere yeni teknolojileri üretim tesislerine ve operasyonlarına entegre ediyor.

Bu akıllı fabrikalar, verileri toplayan ve analiz eden ve daha iyi karar vermeyi sağlayan gelişmiş sensörler, gömülü yazılımlar ve robotlarla donatılmıştır. Üretim operasyonlarından elde edilen veriler ERP, tedarik zinciri, müşteri hizmetleri ve diğer kurumsal sistemlerden gelen operasyonel verilerle birleştirildiğinde daha da yüksek değer yaratılarak önceden veri tabanlarına alınmış bilgilerden yepyeni görünürlük seviyeleri yaratılır.

Bu dijital teknolojiler, artan otomasyona, kestirimci bakıma, süreç iyileştirmelerinin kendi kendine optimizasyonuna ve hepsinden öte, daha önce mümkün olmayan yeni bir verimlilik düzeyine ve müşterilere yanıt verebilirliğe yol açar.

Akıllı fabrikalar geliştirmek, imalat sanayinin dördüncü sanayi devrimine girmesi için inanılmaz bir fırsat sunuyor. Fabrika katındaki sensörlerden toplanan büyük miktardaki büyük verilerin analiz edilmesi, üretim varlıklarının gerçek zamanlı görünürlüğünü sağlar ve ekipmanın arıza süresini en aza indirmek için kestirimci bakım gerçekleştirmek için araçlar sağlayabilir.

Akıllı fabrikalarda yüksek teknolojili IoT cihazlarının kullanılması, daha yüksek üretkenlik ve iyileştirilmiş kalite sağlar. Manuel denetim iş modellerini yapay zeka destekli görsel bilgilerle değiştirmek, üretim hatalarını azaltır ve paradan ve zamandan tasarruf sağlar. Kalite kontrol personeli, minimum yatırımla, neredeyse her yerden üretim süreçlerini izlemek için buluta bağlı bir akıllı sistem kurabilir. Üreticiler, makine öğrenimi algoritmalarını uygulayarak, onarım çalışmalarının daha pahalı olduğu sonraki aşamalarda değil, hataları anında tespit edebilir.

Endüstri 4.0 kavramları ve teknolojileri, ayrık ve proses üretimin yanı sıra petrol ve gaz, madencilik ve diğer endüstriyel segmentler dahil olmak üzere her tür endüstriyel şirkette uygulanabilir.