Smart Home System Nedir?

Smart home system İngilizce bir kelimedir. Türkçe karşılığı Akıllı Ev Sistemi demektir.

Smart home system nesnelerin interneti yardımıyla oluşturulan hayatı kolaylaştırıcı sistemlerdir. Akıllı ev sistemleri enerjinizi ve zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlar.

Smart home system yani akıllı ev sistemini tam olarak açıklayalım ve nasıl bir sistem olduğunu inceleyelim. Evinize basit bir şekilde kuracağınız cihazlar sayesinde evinizi uzaktan yönetebilirsiniz. Anahtarınız yanınızda olmasa bile akıllı kilidi cep telefonunuzdan bir uygulama yardımıyla açabilirsiniz. Evdeki akıllı lambaların zaman ayarı yaparak sabah güneş doğduğunda otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı priz kullanarak iş yerinizden evinize gelmeden fırını çalıştırıp yemeğinizin siz eve geldiğinizde hazır olmasını sağlayalirsiniz. Fazla elektrik tüketen cihazları uzaktan açıp kapatarak veya zaman ayarı yaparak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Tüm klima markaları ile uyumlu olan akıllı klima kontrol cihazıyla evde olmasanız bile klimanızı çalıştırıp durdurabilir, sıcaklık derecesiniz ayarlayabilir veya ısıtma moduna geçirelirsiniz.

Çok çeşitli Smart home system ürünlerimizi incelemek için menuden Ürünler kategorisini seçin. Tüm akıllı ev cihazları tek bir telefob uygulaması ile kontrol edilebilmektedir.

Akıllı ev sistemi cihazları birbirleri ile uyumlu çalışabilmektedir. Örneğin akıllı yangın dedektörü yangın algılandığı zaman akıllı vanaya komut göndererek evin doğal gazını kesmesi sağlanabilir.

Akıllı nem ve sıcaklık sensörü evin sıcaklık ve nemini ölçmektedir. Sensörden ölçülen sıcaklığa göre akıllı termostata otomatik komut gönderip evin sıcaklığını istenilen seviyeye getirilebilir. Akıllı hareket dedektörü siz evde yokken bir hareket algılandığı zaman hem telefonunuza bildirim gönderir hemde akıllı alarm sistemini çalıştırıp evde yüksek sesli bir siren çalar. Bu sayede evinizin hırsızlığa karşı güvenliğini sağlayalirsiniz.

Smart home system ve diğer bilgiler için yoru m yazarak destek alabilirsiniz.