PLC Uygulama Alanları

PLC’ler, endüstride birçok alanda makine ve sistemlerin izlenmesi ve kontrolünde kullanılmaktadır. Tekstilde kumaş dokumasında, kumaş terbiyesi
işlemlerinde, kumaşın boyanmasına kadar; otomotiv sektöründe kullanılan parçaların talaşlı imalatından, montajını yapan robotik sistemlerin kontrolü gibi birçok
uygulamalarda PLC kontrolü kullanılmaktadır. Günümüzde PLC üreticilerinin rekabeti, PLC fiyatlarında düşmeleri yanında getiriyor. Bu durum röle ile kumanda edilen basit yapıların bile PLC ile kontrolünü ekonomik hale getirmektedir.

plc uygulama alanları

PLC’leri artık aklımıza dahi gelmeyecek yerlerde görmek mümkün. Küçük ölçekte bir yumurta paketleme makinesinin panosunu açtığınızda dahi karşınıza bir PLC çıkabiliyor. Nükleer santral, uzay çalışmaları tesisleri gibi yüksek güvenlik ve teknoloji gerektiren yerlerden, gıda üretim ve paketleme gibi yüksek hız ve görüntü işleme gerektiren yerlere kadar her alanda PLC kullanılmaktadır.

Otomasyon projelerinizde teknik destek ve mühendislik hizmeti almak için iletişim sayfasından Uslu Smart Otomasyon ekibimize ulaşabilirsiniz. PLC, Scada, Rtu, HMI, DCS, MTU, Sensör, Transmitter, transdüser, enerji analizörü gibi otomasyon cihazları için teknik destek ve teklif alabilirsiniz.