1 kW Kaç Watt? 1 kava kaç watt eder? ⚡️

Öncelikli olarak watt teriminin ne olduğunu bilmiyorsanız watt nedir isimli yazımızı sitemizden okuyabilirsiniz. 1kw bir kilowatt olarak okunmaktadır. 1 kilowatt ise 1000 watt enerjiye eşittir. Kilo terimi 1000 kat anlamına gelmektedir.

1kw elektrik enerjisi yüksek bir enerjidir. Örneğin evlerde kullandığımız buzdolaplarının 500watt elektrik tükettiğini düşünürsek iki tane buzdolabının tüketeceği güce eşittir. 1kw güçte olan motor saatte 1kw elektrik enerjisi tüketir.

1kw anlık tüketimi saat ile çarpacak toplamda tüketilecek enerji hesaplanabilir. Örneğin 1kw elektrik tüketimi olan bir cihaz 24 saatte 24kw elektrik enerjisi tüketecektir.

Halk arasında kw terimi kava olarak da okunabilmektedir. Doğru okunuşu kilowatttır. Bunun yanısıra elektriksel terimler olan volt ve amper değerlerini öğrenmek için sitemizdeki yazıları okuyabilirsiniz.

Türkçe android ios uygulaması ile kullanılan akıllı ev cihazlarımızı incelemek için lütfen anasayfamızı ziyaret ediniz. Yerli üretim güneş paneli ürünlerimiz için Güneş paneli kategorisine geçebilirsiniz.