AKILLI AYDINLATMA: AKILLI EV İÇİN ÖNEMLİ

Akıllı bir evi gerçekten akıllı yapan nedir? Bize göre, her akıllı eve dahil edilebilecek en akıllı ve en kullanışlı bileşenlerden biri akıllı aydınlatmadır. Enerji verimliliği, daha fazla iç rahatlığı, düzenli günlük etkinlikler ve otomatik eylemler gibi avantajlarla nedenini görmek oldukça kolaydır. Yoksa öyle mi? Akıllı aydınlatma aslında ne içeriyor?

AKILLI AYDINLATMA NEDİR?
Telefonunuzdaki süslü bir ampul veya bir uygulama değil; gerçi, bunlar kesinlikle bunun bir parçası olabilir! Evinizdeki aydınlatmanın iç içe geçmesi, onlarla oluşturabileceğiniz çoklu işlevler ve hepsini kontrol etme yöntemlerinizdir. Tuş takımlarını, sesli yardımcıları, bir uygulamayı, dokunmatik ekranları veya uzaktan kumandayı kullanarak, herhangi bir (ve her) odadaki ışıkları kısabilir veya renkleri ve tonları değiştirebilir, bireysel armatürleri veya ışık gruplarını açıp kapatabilir ve belirli bir mod. Tek bir işlemle, hoparlörler bir çalma listesi başlatırken ve ön kapı kilitlenirken mutfak ışıklarını belirli bir yüzdeye kadar azaltan tüm bir sahne ayarlayın. Akıllı aydınlatma ile ilgili en akıllı şey, sadece aydınlatmadan daha fazlası olmasıdır.

NASIL GÖRÜNÜYOR?
Anahtarlar, dimmerler ve özelleştirilebilir tuş takımları (renklere ve kaplamalara buradan göz atın) dekorunuza uyar ve evinize kusursuz bir şekilde uyum sağlar; Çirkin veya sıkıcı anahtarlar duvarınızı çirkinleştirip “duvar sivilcesi” yaratmaz. Artık doğru olanı bulana kadar anahtarlarla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Duvarlarınızdaki dört veya daha fazla düğmeden oluşan bir dizi yerine, şık ve özelleştirilebilir bir tuş takımı, birden fazla odadaki birden fazla ışığı halledebilir, hatta önceden ayarlanmış aydınlatma, müzik, sıcaklık kontrolü ve kapı kilitleriyle tüm bir sahneyi ayarlayabilir.

NE YAPABİLİR?
Uygun şekilde yerleştirilmiş aydınlatma tuş takımları, kapıdan çıkarken her ışığı tek bir dokunuşla kapatmanıza olanak tanır. Eve vardığınızda, garaj kapınız, eve girmenizi sağlamak için giriş ışıklarını tetikleyebilir. Hareket dedektörleri, akşamları ve gece boyunca koridor ışıklarını aydınlatarak evin geri kalanını rahatsız etmeden hareket etmeyi kolaylaştırır. Akıllı aydınlatma, günlük rutininizi ve hatta sadece ara sıra gerçekleşen görevleri, tüm ailenin kullanması ve keyfini çıkarması için yeterince kolay, sezgisel bir şekilde basitleştirir.

BUNU NASIL KULLANABİLİRİM?
Kontrol etmenin tek yolu şık anahtarlar ve tuş takımları olsaydı, akıllı aydınlatma çok akıllı olmazdı, değil mi? Uslu Smart ile telefonunuzda, masaüstünüzde veya duvar içi dokunmatik ekranlarınızda, Google Home ve Amazon Alexa gibi sesli yardımcıları ve hatta tüm evdeki aydınlatmanızı kontrol etmek için bir TV uzaktan kumandasını da kullanabilirsiniz. Mutfakta çalışırken elleriniz doluysa, Alexa veya Google’dan ışıkları sizin için açmasını isteyin. Koltuğa uzandığınızda, filmin ışıklarını kısmak için uzaktan kumandayı kullanın. Akşamın tadını çıkarırken verandaya çıktığınızda, dış ışıkların ambiyansını açmak için mobil uygulamayı kullanın.