Akıllı Aydınlatma Sistemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Akıllı aydınlatma sistemleri uzaktan kontrol edilebilen, zamana bağlı olarak çalışabilen teknolojik sistemlerdir. Akıllı aydınlatma sistemleri internet üzerinden cep telefonu uygulaması ile kolayca yönetilebilmektedir. Ayrıca güneşin doğuşu, batışı veya günün belirli saatlerine göre açılıp kapatılabilmektedir. Akıllı ev sistemleri size sadece kontrol imkanı sağlamakla kalmaz ekonomik olarak da avantaj sağlar. Aydınlatma sisteminizin uygun saatlerde daha verimli çalışmasını sağlayarak tasarruf edebilirsiniz.

Akıllı RGB Led Ampul

Akıllı ev ürünleriyle aydınlatma sistemi kurmak için bir kaç farklı cihaz kullanılabilir. İlk olarak akıllı led ampuller kullanarak akıllı aydınlatma sistemi kurulabilir. Wifi led ampuller ortamdaki wifi ağına bağlanarak her biri tek tek cep telefonu ile yönetilebilir. Ekstra bir ağ geçidine ihtiyaç duymayan USLU led ampüller ışık şiddetini artırıp azaltmaya imkan tanır. Ayrıca RGB yani renkli olan akıllı ampulleri istediğiniz renge çevirebilirsiniz.

Wifi Akıllı Lamba Anahtarı

Akıllı lamba anahtarı ile de akıllı aydınlatma sistemi kurmak mümkündür. USLU wifi akıllı lamba anahtarı da led ampuller gibi Türkçe android-ios uygulaması ile kullanılabilir. Akıllı lamba anahtarları dekoratif yapıdadır ve lamba anahtarı yuvalarına uyumludur. İster üzerindeki şık dokunmatik anahtarlar ile istersenizde cep telefonu uygulaması ile ışıkları açıp kapatabilirsiniz. İki lambayı açıp kapatmaya imkan veren lamba anahtarını linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Akıllı Röle

Daha ucuz bir çözüm sunan akıllı röleler ile de akıllı aydınlatma sistemi kurmak mümkündür. Akıllı rölelerin çıkış tarafına aydınlatma sistemine giden faz nötr uçlarını bağlayabilirsiniz. Böylece aydınlatma sisteminin elektriğini akıllı röle üzerinden açma kapama yaptırılabilir. Akıllı röle de diğer akıllı ev ürünleri gibi telefon uygulaması üzerinden yönetilebilmektedir.

Tüm akıllı ev ürünleri başka şehirde olsanız bile cep telefonu üzerinden yönetilebilmektedir. Akıllı ev ürünlerini zaman ayarı yaparak otomatik hale getirebilirsiniz. Bu saydığımız akıllı ev ürünleri yanında akıllı şerit led kullanarak da akıllı aydınlatma sisteminizi oluşturabilirsiniz. Akıllı aydınlatma sistemleri veya akıllı ev ürünleri hakkında bilgi almak için canlı destek hattımızdan veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.